Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
ХуЛитери:
Нов: DYDOGROZ
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14128

Онлайн са:
Анонимни: 428
ХуЛитери: 0
Всичко: 428

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Февруари 2024 »»

П В С Ч П С Н
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829     

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator

С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Сладко недоразумение
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
michi-san
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Dec 11, 2010

МнениеВъведено на: 18 Яну 2024 16:42:19 » Сладко недоразумение Отговори с цитат върни се горе

В зората на интернета. Първи сайтове за онлайн запознанства. Сърфирам, сърфирами , хоп, попадам на интересна половопротивоположна личност - научен работник/ как звучи само! два часа чат ми отне, докато ми обясни къде точно пада ударението на "научен" / в някакъв институт по химия, органична ли, неорганична ли, вече съм забравил. По принцип имам слаби познания по химия и то от решаването на кръстословиците. Единственото химично съединение, което се появи в паметта ми бе натриев бензоат и то щото дядо ми, когато бях дете, ме пращаше да го купувам редовно от аптеката, за да го сипва във виното или както той казваше "да се пресече виното", при което аз задавах наивния въпрос :" Дядо, нали с брадва се сече!? Как така виното....", а той се заливаше от смях, но не ми даваше смислен отговор.
И така, за да се издигна в очите и като ерудиран пич, един месец водих ТИТАНична борба с Менделеевата таблица, докато запомня всичките елементи / ама, то не било елементарна работа/. Най- трудно ми бе с различаването на "бор - борий - барий", но се справих. Някои елементи си ги знаех отпреди, като "цинк" например, щото баба ми, докато шеташе из двора, все ми викаше :"Сине, донеси ми поцинкованата кофа, да сипя храна на прасето Баче Тошо!" /кръстила го бе на един неин стар ухажор, вие да не си помислите нещо друго/, пък и една доскорошна политичка имаше поцинкован прякор, та затуй този цинк ми се е набил в главата. Йод и бром си ги знаех още от казармата. То, комай, йод заради Чернобил само на нас войничетата тогава даваха да се пие. Брома не го броим- той си бе задължителен , заради "цевите", за които в бойния марш се пееше "...изправи се гора от стомана...". А пък най- интересен ми бе елементът - гадолиний и се чудех , ясно с живака се измерва температурата , а него за измерване линията на гадостта ли го използват!?
И така, последва размяна на емотикони, изпращане на мои снимки с очила, за да изглеждам по-академично, нейни снимки с фотошоп. Абе, помните как ставаха нещата. След един месец качвам влака за столицата. В нейната квартира, черен шоколад, бадеми, уиски, бутилка вино и...Показва ми банята и посочва един стелаж:" това са интимните ми душове и гелове, под тях за нещата за общо ползване, най- долу перилните препарати.
Сядаме, хапваме, пия две-три уиската, почти цялата бутилка вино. Леко замаян, свалям очилата и се бухвам в банята/ там и академиците влизат без очила/ и си тегля един бърз душ. В постджиджибиджито, както си се гушкаме, чувам нежен шепот :" Ухаеш ми на зима!"/ ех, че поетично ми прозвуча тогава/. "Каква зима, навън е 35 градуса плюс!? Хладното ти е от студенината в сините ми очи€" - отговарям аз.
Срещаме се още няколко пъти през лятото и есента и всеки път прозвучаваше в ушите ми нейното "Ухаеш на зима!".
Звъни ми в началото на декември, периода когато се приготвят дебелите дрехи и ми вика :"Абе , диване такова, изхарчил си ми "Первола" за вълнени материи!".
Не знам от алкохола ли, от парата ли в банята, от това че се къпех без очила ли, но вместо шампоан през цялото време съм ползвал течност от грешната тубичка.
Ебаси, химичката и то научен работник, да не може да различава ароматите, казах си на ум, и се разсмях с цяло гърло.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Dec 13, 2003
Място: Варна

МнениеВъведено на: 20 Яну 2024 20:31:26 » Хубава история! Отговори с цитат върни се горе

С лек повей на поетични нотки! Успех! Laughing

Marta
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Feb 23, 2004
Място: България

МнениеВъведено на: 10 Фев 2024 16:34:27 » Отговори с цитат върни се горе

Забавни недоразумения. Пиша тук, покрай научните работници, защото ме присети за един голям любовник - псевдо научен работник - братчеда на героя доц. Денев от филма "Двойникът"
https://www.youtube.com/watch?v=4TLpEPOpk5k

Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума