Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 786
ХуЛитери: 1
Всичко: 787

Онлайн сега:
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Габро с ромбичен пироксен
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
81%
 81%  [ 9 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
9%
 9%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 11


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 04 Мар 2017 22:32:47 » Габро с ромбичен пироксен Отговори с цитат върни се горе

Много ме бива в кръстословици – направо съм спец. Дори се обзалагам със себе си за колко време ще я реша. Въпрос на чест – може да не знам къде е Тайланд, но провлакът там с три букви е Кра, героинята на Вики Баум е Ина, а военният министър от операта на А. Адам „Ако бях цар” се казва Атар. / Кои, по дяволите, са тези!/
Абе имам завидна кръстословична култура и това е!Wink
Ето защо много се озадачих, когато попаднах на „габро, съдържащо ромбичен пироксен”. Не си спомням с колко букви беше, но звучеше някак обидно да не го зная – аз , която знаех, че вид кърлеж е акарида, а пък елерон е подвижната управляваща повърхност на крилото на въздухоплавателно средство с неподвижно крило. И сега някакво смотано габро!
Седях на плажа и се потях – не само заради кръстословицата, а тогавашното ми гадже Ники преспокойно си гълташе биричка.
- Да знаеш случайно какво е габро? С ромбичен пироксен? – попитах го аз, без особени надежди за смислен отговор.
- Ами ястие някакво. Или коктейл – побърза да отговори Ники.
- Да бе, само напитки са ти в мозъка! – репликирах аз, но Ники се заинати:
- Искаш ли да видиш – хайде да идем в барчето!
Барчето беше препълнено, но намерихме свободна маса и пикирахме - допълзя и келнер – младо момче тип ”отворко”.
- Ами какво да си вземем – влезе в роля Ники . – Искаш ли да пием по едно габро?
- Габро, ама ако е без пироксен! - включих се аз.- Или в краен случай с кубичен пироксен!
- Хубаво – запоръчва Ники – за мен едно габро с много лед и лимон, а за нея с - цилиндричен пироксен!
- Габро? –почуди се момчето и очите му станаха като яйца на очи.
- Да, всички квалитетни кръчми го предлагат! – заора Ники.
- Един момент да проверя! – отлетя отворкото и след миг се върна:
- За съжаление габрото е свършило – мога да ви предложа „Маргарита” или ” Гимлет.”
- Аааа, не – щом няма габро, ставаме! – заинати се Ники, а аз бях съкрушена - единствената кръчма, която предлагаше габро, го беше свършила и аз така нямаше да узная какво е това – да не говорим за кръстословицата...
Години по-късно, когато Ники беше само момент от красив спомен, Гугъл ми каза, че габрото е вид седиментна скала – с или без пироксен.
Хм, не зная, не зная – иска ми се да вярвам, че това е един страхотен коктейл, който ние просто не опитахме…
Тогава...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 04 Мар 2017 23:46:31 » Отговори с цитат върни се горе

Харесах. Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Мар 2017 01:07:57 » Отговори с цитат върни се горе

Личи си кой решава кръстословици! Smile )) Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 07 Мар 2017 19:47:48 » АЗ Отговори с цитат върни се горе

Аз пия само оолит дваннайсет годишен...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Мар 2017 19:43:41 » Това си е доста размислящо... Отговори с цитат върни се горе

Laughing Не бих опитала нещо такова, дори и само за спорта...ама знаеш ли? Ако Ники е бил красавец...

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 09 Мар 2017 20:41:56 » Отговори с цитат върни се горе

Ето как подло Гугъл отнема романтиката на хората... Хареса ми, свежо написано.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 09 Мар 2017 21:21:55 » Кой не е чел (или е чел, но забравил) "Пипи Дългото чор Отговори с цитат върни се горе

Явно не само авторът (авторката) на текста не е чел/а (или пък е чел/а, но забравил/а "Пипи Дългото чорапче"), но и коментиралите до момента. Smile Smile Smile

Цитат от главата „Пипи открива спунк”:

— Отивам да си купя спунк — отговори Пипи и задържа за малко коня.
Децата се стъписаха.
— То хубаво нещо ли е? — попита едно момченце.
— И как още! — Пипи се облиза. — Вълшебно! Поне така звучи.
Пред сладкарницата тя скочи от коня и свали Томи и Аника. Влязоха вътре.
— Искам да купя една кесия спунк — каза Пипи. — Но да е хрускав.
— Спунк ли? — каза неуверено хубавичкото момиче зад тезгяха. — Мисля, че нямаме.
— Трябва да имате — настоя Пипи. — Трябва да го има във всички добре снабдени магазини.
— Да, но днес го свършихме — каза момичето, което никога не беше чувало за спунк, но не искаше да признае, че нейният магазин не е така добре снабден като някои други.
— О, нима вчера имахте? — извика Пипи разпалено. — Много ви се моля, опишете ми как изглежда. Никога в живота си не съм виждала спунк. Не е ли на червени черти?
Тогава хубавата госпожица миличко се изчерви и каза:
— Ах, аз не знам какво е това! Ние във всеки случай го нямаме.
Дълбоко разочарована, Пипи напусна магазина.

"Пипи Дългото Чорапче" е първият роман на шведската писателка Астрид Линдгрен, който се появява на бял свят през 1945 година.

Ето линк към сайт, откъдето може да бъде изтеглен: https://chitanka.info/text/3162-pipi-dylgoto-chorapche

P.S. Не съм и няма да гласувам в анкетата, включвам се, защото ме развеселиха включванията до момента. Smile

_________________
"Две смърти няма. А без една не може!" ıYı
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 09 Мар 2017 21:45:09 » Отговори с цитат върни се горе

Габрооо, ама не е с габровски произход! Аз пък една Гарбо видях, с широка капела над зелените очи и едно мартини с три зелени маслинки пред нея ... Very Happy Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 12 Мар 2017 11:42:24 » Ха! Отговори с цитат върни се горе

Добре охладено габро, гарнирано с дяволита усмивка - еликсир за неделната утрин!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com