Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 701
ХуЛитери: 0
Всичко: 701

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 16:40:49 » Отговори с цитат върни се горе

Първо по въпроса за стопанската дейност. Не съм специалист-правист, но съм попрочела туй-онуй. Та след като съществува Сдружение "Хулите", то би следвало да е регистрирано като юридическо лице. Съгласно закона сдруженията се водят "юридически лица с нестопанска цел". И пак съгласно този закон, според гл. 1, чл.3, т. 3 "Юридическите лица с нестопанска цел могат да извършват допълнителна стопанска дейност само ако е свързана с предмета на основната дейност, за която са регистрирани, и като използват прихода за постигане на определените в устава или учредителния акт цели.". А в т. 5 е казано: "Извършването от юридическите лица с нестопанска цел на стопанска дейност се подчинява на условията и по реда, определени със законите, регулиращи съответния вид стопанска дейност." Следователно, тук няма да сме в противоречие със закона.

В гл. 2, раздел I, чл. 1, т. 3: "Всеки член е длъжен да прави имуществени вноски, когато това е предвидено в устава."

Доколкото знам в устава на сдружението нищо не е категорично казано за безплатно ползване услугите на сайта. Поне в Правилника не е записано категорично. Просто учредителите са приели да става по този начин. Но 12 години са си 12 години с всичките позитиви и негативи на изминалото време. И се случи така, че парите започнаха да измерват всичко, дори и културата, дори и работата "на ползу роду". След като е уредено законово, няма нищо страшно в това да се заплаща ползването на сайта. Това в никакъв случай не би променило вида на дейността му. В "Хулите" има юристи - нека вземат отношение по въпроса.

Вярно е, ще трябва да се води документация, да се плащат данъци, да се изготвя финансов отчет. Но вероятно може да се намерят и икономисти, счетоводители сред нас, които могат да помогнат в това. А и, Администратор, ти се справяше много добре и досега.

Така, сега по другата точка от казаното от Иван. Той най-добре знае моментното състояние на нещата по отношение броя на регистрираните, публукуващите, четящите и прочее ползватели. Статистиката е убедителна. Но съществува и нещо изввън нея - емоцията, желанието това място да го има за радост на всички. Ето защо предлагам пререгистрация - но реална, само за онези, които в сърцето си са решили, че могат да приемат налагащите се промени.

Самият факт, че темата е прочетена за ден-два от близо 2000 човека е показателен - сравни с други теми. Значи, не е въпрос на безразличие малкото, вземащи отношение. Все пак делничен ден е, хората са на работа. Колцина могат да се скатаят в работно време, да следят дискусията, да вземат отношение? Такива като мен, виснали от сутринта пред компютъра, най- вероятно имат почивен ден или са в отпуск и могат да си позволят да поразсъждават. Освен това, възможно е да е въпрос на замисляне, на търсене на рационално предложение. Администратор, мисля, че не трябва да бързаш да залагаш на цифрите. Всеизвестно е, че две плюс две е четири, но само в аритметиката.

Има ли значение как ще го наречем - входна такса, такса за публикуване, годишна такса. Това е просто игра на думи. Ние, филолозите, винаги можем да измислим формулировка, така че и вълкът сит, и агнето - цяло. Въпросът е в същността - трябва да я има тази такса. Трябва! Колкото и да не ви лежи на сърце, на теб, Иване, на Хипо и на другите админи. Вероятно може да се направи програмата така, че достъпът до информацията кой колко е платил, колко още има да плаща, да е само лично за отделния ползвател. А той сам ще си направи преценката - колко днес, колко утре, колко другия месец. Според възможностите в конкретния момент. Това е въпрос на техника, на процедиране, на търсене на оптималното.Що се отнася до цитираните казуси и ситуации, никой не е застрахован от нещо подобно. Никой не знае как ще се стекат обстоятелствата в живота му. Но това е нещо, което може и да се обмисли и заложи в Правилника. Става дума за друго - за принципното решение по какъв начин да се издържа сайтът, за да го има и днес, и утре, и някъде в бъдещето. Вижда се, че да се разчита само на дарения е рисковано, "платено от екипа" също вече не е вариант, просто не работи. Не мисля, че в името на спасяването на сайта трябва да се отказваме от налагащото се съвършенно очевидно решение заради някакви трудности. Не е ли по-добре вместо това да опитаме. А и хайде да си го кажем, ние, българите, сме така устроени, че реагирами по-добре на "задължително", отколкото на "благотворително". Независимо колко бедни или богати сме. Народопсихология!

И последно - добре, ще освежим екипа, ще сменим лицата. Но болният, главният въпрос ще остане. И ако не бъде решен по принцип, свежите лица и идеи няма да помогнат кой знае колко.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: mamasha на 07 Апр 2016 16:53:38 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 16:52:40 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Анджък!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
wawel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 07, 2015
Мнения: 16

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 18:04:16 » дълъг пост Отговори с цитат върни се горе

Четем си статистикес от администрацион.
Врътнах ени 100к на велосипедъ, почуствах се свободен, напълни ми се душата, избистрих мозъкъ и имам некои предложениа във връзка със сайта.
1. КРАЙ НА ПАРОЛЕС!!!!!! Секи, който иска да вуезе в сайта ше му се изписва: за вход и пълен достъп, моля, въведете кода след изпращане СМС на номер....1.20 /МИНИМУМ/ АКО СТЕ РАЗРАБОТЕНА МАРКА, ТОВА ТРЕБВА ДА ПРОРАБОТИ ПОНЕ ЗА ПОСТОЯННАТА АУДИТОРИЕС.
вИЕ ПЛАЩАТЕ НА МЕСЕЦ и изпратен смс и вход ше осигурява месечен достъп до дайтеа на юзъръ! Ше мож да си публикува и бележкарства на волес. Но! Внимание! ШЕ ПУБЛИКУВАМЕ СИЧКО, НО ПЪРВО В РАЗДЕЛ "ДИСКУСИЕС".Там мож да има критика от хората на екипа, от обикновени юзари, абе миш-маш. И чак посуе - преминава в основните раздели.....ДА СЕ ЗНАЕ, ЧЕ СЕКИ МЕСЕЦ НА ПЪРВО ЧИСЛО, В 00 ЧАСА СЕ АНУЛИРА ДОСТЪПА НА СИЧКИ ДО САЙТА. И продължава наново само с новоплатилите.
Така хем нема да е със отчетнос,стопанска дейнос и прочее, хем може пък да събере некоя пара за хостването. Ако работата потръгне, по-натам, може при 3 платени месецъ да се отпуска 1 безплатен. И ТЕ ТАКА. Който не ще да влиза и да публикува - да чете и да се облизва.
2. Смената в екипа не трабва да става "некой влиза, некой излиза". Стариа състав остава и набираме нов. ИЗИСКВАНИЯ: НА 180 ГРАДУСА ОТ ТИТУЛЯРИТЕ. ЗА РАЗЛИЧЕН ПОГЛЕД. Мож досега да сте свирили джаз, ше си земета направо рапъри, да ви привелкът негрите от гетото за клиенти и плащачи. Контрола пак ше си е у ВАС! АМА ШЕ СТАНЕ ШАРЕНО, БАЩИЦЕ......и е по-вероятно да завали поток от пари по тоз начинес.
3. Никакво СПИРАНЕ на орезването на функциите! ЗАЯВЕНО ВЕДНЪЖ, ТРЕБВА ДА СЕ НАПРАВИ. иначе олеквате и ставате като хора, които не си държат на думата, карат го без визионери и незнаят точно кво искат.......

И НАКРАЯ - ЗА ПРОИЗВЕДЕНИЯТА В БЪДЕЩИТЕ ЧИТАНКИ, КРИЗАТА И ВЪЗМОЖНОСТИТЕ.
Днешната култура прави от авторите БОЙЦИ КОИТО ОПИТВАТ ДО ПОСЛЕДНО. Фантазиес, възможности.............. и не се получава? Начи залегаш над текстовете и опитваш нанови. кво толкоз? СТОЙНОСТНОТО ШЕ ПРОБИЕ ,ШЕ СЕ ЗАПОМНИ. Е, МОЖ ДА НЕ Е ТВА ДЕТ НА НАС НИ СЕ ХАРЕСВА И ОЧЕКВАМЕ.....ЕМИ СЪРИ. ПУСКАЙ АТОМЪ!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ulianka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 17, 2010
Мнения: 116

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 19:28:16 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте! Заболя ме, когато научих и се логнах, за да изразя съжалението си. Ако стигнете до единно решение за такса, съм - за. На админите само искам да кажа, че отдавна трябвше да бъдат премахнати всички призрачни потребители. Никове без нито една публикация!?! Стоят ей така... За какво е това? И един въпрос - другите сайтове стопански организации ли са, след като имат платени автори? Понеже на знам някой от тях да се закрива.


Любов ли е, когато зазвънят пари?
И дом ли е, щом нямаш ключ - да го отвориш?

Това е от мен, ако искате допишете го вие нататък. Бяхте ми дом четири години. Страхотен дом. Благодаря ви!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 20:14:43 » Да, инициативата беше моя Отговори с цитат върни се горе

viatarna написа:
Elling написа:
Да го има тоя сайт и съответно да престане да съществува е решение на админите, и аз уважавам тяхното решение и им благодаря за възможността, която ми дадоха да драскам тук.
Но... Ако става дума за пари, моля ви. Чисто математически, съдейки по месечните отчети, издръжката на сайта е грубо 4500-4800 лв годишно. Тук постоянно пишещите и коментиращите са да речем 300 човека. Всеки един от тях можеше и вярвам, че би се съгласил да си плаща годишна такса от 20 лв, 6 месечна от 12 лв, едномесечна от 2 лв... Така хем щяха да се отсеят наистина милеещите за сайта, хем щяха и да се покриват финансовите му нужди. Кому са нужни тия 13000 кухи профила? За статистика само ли? А ако някой ми отговори, че идеята е била да е безплатно и т.н., защо тогава всички получавахме лични съобщения да даряваме пари? Един вид - сайта трябва да е безплатен, чиста идея, бла-бла, но пък вие дайте пари и ние ще ги вземем??? Това беше безмислено, имайки предвид основният страх на българина - да не се мине. Защо аз да дам, за да публикувам, а другите да се скатаят. Трябваше да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНА такса за публикуване тук. Точка. Така че, причината за финала очевидно не е финансова, или не само финансова...
Довиждане на всички и още веднъж благодаря...
Да бъде МРАК!!!


С най-голямо уважение към вашето лично мнение, държа да отбележа, че "личните съобщения с молби за дарения" са си били чисто лични съобщения на потребители, които са подели частна кампания по въпроса. Това не е инициатива на администрацията на сайта.
Хубав ден.


И ако погледнете списъка с хората, които са се отзовали, ще се убедите че е напълно възможно да се покриват вноските за хостинга. А докато търсим решение не пречи да пуснем някой лев.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Elling
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 31, 2007
Мнения: 55

МнениеВъведено на: 07 Апр 2016 20:38:29 » Re: Да, инициативата беше моя Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
viatarna написа:
Elling написа:
Да го има тоя сайт и съответно да престане да съществува е решение на админите, и аз уважавам тяхното решение и им благодаря за възможността, която ми дадоха да драскам тук.
Но... Ако става дума за пари, моля ви. Чисто математически, съдейки по месечните отчети, издръжката на сайта е грубо 4500-4800 лв годишно. Тук постоянно пишещите и коментиращите са да речем 300 човека. Всеки един от тях можеше и вярвам, че би се съгласил да си плаща годишна такса от 20 лв, 6 месечна от 12 лв, едномесечна от 2 лв... Така хем щяха да се отсеят наистина милеещите за сайта, хем щяха и да се покриват финансовите му нужди. Кому са нужни тия 13000 кухи профила? За статистика само ли? А ако някой ми отговори, че идеята е била да е безплатно и т.н., защо тогава всички получавахме лични съобщения да даряваме пари? Един вид - сайта трябва да е безплатен, чиста идея, бла-бла, но пък вие дайте пари и ние ще ги вземем??? Това беше безмислено, имайки предвид основният страх на българина - да не се мине. Защо аз да дам, за да публикувам, а другите да се скатаят. Трябваше да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНА такса за публикуване тук. Точка. Така че, причината за финала очевидно не е финансова, или не само финансова...
Довиждане на всички и още веднъж благодаря...
Да бъде МРАК!!!


С най-голямо уважение към вашето лично мнение, държа да отбележа, че "личните съобщения с молби за дарения" са си били чисто лични съобщения на потребители, които са подели частна кампания по въпроса. Това не е инициатива на администрацията на сайта.
Хубав ден.


И ако погледнете списъка с хората, които са се отзовали, ще се убедите че е напълно възможно да се покриват вноските за хостинга. А докато търсим решение не пречи да пуснем някой лев.


И ако погледнете списъка с хората, ще видите, че и аз съм се отзовал. И какво? Дарението само по себе си не е решение, не е дългосрочно решение. Без да има някаква стратегия, това си е просто запълване на дупки, без никаква гаранция, че другият или по другият месец хората пак ще откликнат със същият ентусиазъм...
Нека всички си плащат таксата за да бъдат тук, а ако някой има възможност, то нека да дари и допълнителна сума. Ерка го каза - щом се плаща хостинг всеки месец, значи сайтът е ПЛАТЕН. Не знам защо някои се страхуват, едва ли не от парите - ако идеш на изложба, театър, кино, концерт си плащаш, нали? Защо да не си плащаш и за да пишеш и коментираш? Парите са просто средство към целта, не са нещо мръсно или нечестиво.
И честно... абе странно ми е - ако с дарения от 20 човека,сайта се спасява, значи всичко е правилно, но ако се събират пари от 13000 веднага става грешно и неприемливо?!!!

_________________
Vi døde ikke...
vi har aldri levd

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 01:08:46 » Отговори с цитат върни се горе

Не съм запозната със стопанските и нестопанските дейности...Но вярвам на Иван Янкулов, че явно не е толкова лесно и въпрос само на админски компромис една евентуална такса за публикация и форумеене. В същото време ,само на дарения си е чист хазарт да се разчита. Дано това уравнение някой по- голям ум от мен все пак успее да реши!
Относно заличаването на профили...даа, тези , които нямат публикувани произведения и коментари наистина е добре да се изчисят. Но не и тези, дето не са влизали от година, защото...именно сред тях са много от безценните таланти на сайта и изтриването им е равно на обедняване. За справка препоръчвам щателно архивно обчитане. След това няма как да препоръчаш триене на профили безогледно- Паисий също е сред първите литературни потребители, понастоящем е офлайн, но..ако го изтрием, трием себе си. Може сравнението да се види пресилено на някой, но истина е и че сред слаби неща, има и ного истински добра литература на отдавна невлизащи потребители в сайта ни.
Вливане на свежа кръв в екипа е повече от необходимо. Това абсолютно не означава оттегляне на настоящото управително тяло, защото ..не става дума за приемно родителство, а за помощ от порастналите деца. Създателите на сайта са незаменими и поради това , според мен редно би било не да се отттеглят, а да напътстват и водят. Аз лично искрено се надявам дружно да се реши Галя Радева да поеме ангажимент за админство в сайта, защото е наистина неимоверно кадърна, положително и ентусиазирано настроена, не си оставя магарето в калта и прави нещата по най- добрия и обмислен начин.
Каквото и да се реши, надявам се да е...в полза роду! Пък аз, освен с по детски вкопчващата се и привързана обич и скромна финансова подкрепа когато, с каквото е по силите ми, ще се отзова..
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 09:32:50 » Отговори с цитат върни се горе

"Така е, Дарче, възползвали сме се. Не е ли време да се отплатим за доброто с добро. Колкото и финикийските знаци да са съмнително добро.

Да, това ще доведе до промени, възможно е някои от тях да не ни харесат. Но сме свободни да направим друг избор, да отидем в други сайтове. Ала който поиска да остане, ще трябва да приеме промените, да се съгласи с тях, да си бръкне в джоба в края на краищата. Защото отдавна е ясно - в наше време е безплатно само сиренцето в капана за мишки. "

Юле, вече съм убеден, че не се разбира същността на проблема. Дали ще е платен или безплатен достъпа за публикуване, това няма да доведе до разрешение, защото след символичното ни преброяване чрез даренията, и след информацията на Иван за броя на загрижените потребители, той е око 60. И 100 да са - с такса от 20 лева, това прави 2000 лева, а са нужни още толкова. И това е само за хостинга. А аз предложих и смятам, че е правилно, да се мисли, да се предвиди и една минимална заплата за публикуващ администратор, защото е справедливо и така ще открием още едно работно място. Това означава, че ще са нужни още 50000 лева. Хайде сега да сметнем, колко лева ще е входната такса и дали при тази сума броя на потребителите ще се увеличи, и да предположим с колко? Или е по-вероятно да се намали?
При извършване на стопанска дейност от страна на сдружението, за всички е ясно, че разходите ще нараснат неимоверно много.
И сега ви питам: Кой и какъв ще бъде оперативния управител на сдружението, който ще поеме риска да е и материално отговорен, при толкова малък брой потребители? Фалитът ще бъде заложен още в самото начало, ако не се потърсят други възможности за финансиране. И ето, че пак опираме до меценатството от страна на държавните институции, частните фондации, европейски програми, частния дребен, среден и едър бизнес.
И от свободен дом на духовността, среда в която се общува, създава, експериментира и поднася творчество, ще се превърнем в тържище, театър, кино... завършен продукт, за който е естествено да се заплаща.
Надявам се да си разбрала, какво ще загубим. А невидимите загуби за душите... тях ги оставям на съвестите ни.

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 09:36:24 » Отговори с цитат върни се горе

Извинявам се за грешката - сумата за заплата за един администратор е

приблизително 5000(или 12 минимални работни заплати), а не

50000, както съм написал.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 09:36:38 » Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
Юле, вече съм убеден, че не се разбира същността на проблема. Дали ще е платен или безплатен достъпа за публикуване, това няма да доведе до разрешение, защото след символичното ни преброяване чрез даренията, и след информацията на Иван за броя на загрижените потребители, той е око 60. И 100 да са - с такса от 20 лева, това прави 2000 лева, а са нужни още толкова. И това е само за хостинга. А аз предложих и смятам, че е правилно, да се мисли, да се предвиди и една минимална заплата за публикуващ администратор, защото е справедливо и така ще открием още едно работно място. Това означава, че ще са нужни още 50000 лева. Хайде сега да сметнем, колко лева ще е входната такса и дали при тази сума броя на потребителите ще се увеличи, и да предположим с колко? Или е по-вероятно да се намали?
При извършване на стопанска дейност от страна на сдружението, за всички е ясно, че разходите ще нараснат неимоверно много.
И сега ви питам: Кой и какъв ще бъде оперативния управител на сдружението, който ще поеме риска да е и материално отговорен, при толкова малък брой потребители? Фалитът ще бъде заложен още в самото начало, ако не се потърсят други възможности за финансиране. И ето, че пак опираме до меценатството от страна на държавните институции, частните фондации, европейски програми, частния дребен, среден и едър бизнес.


Съгласна съм с теб.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 09:47:32 » Отговори с цитат върни се горе

...а пък аз ти се извинявам, Галя, затова че вчера те засегнах!

Неволно е, знаеш... но наистина ми се искаше повече идеи,

предложения в посока на продължението на вече съществуващите и

отстоялите 12 години ценности на Хулите.

...и не съм съгласен с Хипо, че не се е справил - напротив!

Когато един мъж отстоява думата си 12 години - шапки долу!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 09:55:28 » Отговори с цитат върни се горе

20х100=2000; 2000-350=1650 --> сума извън разхода за хостинг очевидно остава+даренията. Не е 5000, но е нещо.

В храм входна такса не се плаща. Но храмът може да бъде превърнат в тържище и без да има входна такса. Входната такса ли определя дали храмът се превръща в тържище...

Параграф 22. Да налапаме ябълки и да подуем бузи...

Говорим за дом, на чийто вход няма да проверяваме с тест кой е търговец, кой продавач на мечти. Има ли начин този дом да бъзе запазен, или ще му гледаме снимката в семейния албум и само ще хлипаме?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 10:03:05 » Отговори с цитат върни се горе

В кино можеш да видиш и готов продукт и изкуство. Зависи дали прожектират Фелини или американски екшън. Не факта, че се заплаща киното превръща изкуството в бизнес. НИЕ правим това. НИЕ. Защото винаги имаме избор. Хубави филми се правят и днес. Въпреки всичко.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 10:13:06 » Отговори с цитат върни се горе

" Входната такса ли определя дали храмът се превръща в тържище... "

Не, Шрайки - когато в храма се намесят финансовите отношения,

гълъбът отлита - парите имат мощна енергия, която трудно се управлява.

Ето, че и в местната ни църква увеличиха двойно цената на

най-евтините свещи, от 20 на 40 стотинки. А преди имаше и от 10. А в

множество европейски храмове те са на доброволна лепта.

Помисли си, защо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 10:24:37 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...ето затова трябва да има задължения, защото знаем защо!

Добро утро! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com