Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 438
ХуЛитери: 2
Всичко: 440

Онлайн сега:
:: Albatros
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
elsion
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2008
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 10:39:59 » Отговори с цитат върни се горе

Мога да споделя наблюдения от чуждестранни литературни сайтове (то е така не само при литературните) - имат си безплатен пакет от услуги, базов пакет (т.е. всеки може да си публикува гениалното произведение, с някакви там козметични ограничения), докато хората, които искат да се позиционират по-стабилно и имат сериозни намерения (въпроса с това колко сериозни като автори може да са, няма да го подхващам), си избират платен пакет услуги - защита на авторското право, издаване на е-сборници и какво ли още не - специални стриймове, където текстовете се пускат допълнително, лични статистики на посещаемостта на профила... Всякакви бонуси, титли, шрифтове, фон на страницата, каквито се сетите, но които иначе да не са трудоемки за екипа; отделно си има система за дарения; отделно дарителите могат да си имат някакви отличителни лентички, че са дарители. Може да се трупа "престиж" по различни показатели, и т.н. Това са дреболии, да, но хората си плащат ... хм, за да изглеждат по-престижни и да бъдат забелязани. Не всички, но достатъчно. Мен лично повече ме интересува същността, а не украшенията и титлите, но тенденцията е това да се продава (в определени граници, разбира се; не може някой като си плати, примерно, стихотворението му да бъде избрано, хвалено, награждавано, и т.н.). Дори не мога да повярвам, че пиша в такъв дух, но светът е такъв: като влезеш в магазина, ти искат пари...

Може много да се спечели от човешката суетност - всякакви баджове, графики по стиховете (специално оформление на личните страници), лимит на брой публикации: примерно за безплатните акаунти може да има лимит на публикуваните текстове от еди колко си седмично, по-малък от лимита на платените - това ще размисли голяма част от драскачите, които досега лесно са пускали всякакви довършени-недовършени творения; и би повишило себекритичността им; който работи по-дълго над текстовете си, той публикува и по-малко на брой, но и е по-сигурен, че иска то да бъде публикувано, тъй като ще положи повече усилия, ще работи повече над себе си; самите модератори биха имали по-малко работа в това отношение... Не е хубаво за никого сайтът да бъде препренаситен със стихове).
Разбира се - трябва да има желание някой да разработи по-горната схема. Сега, за чисто юридическата рамка, не зная. Би трябвало да има начин това да се оформи, вече съществуват много подобни частично платени сайтове, в най-различни области.

Хубаво ще е изцяло безплатен сайт, но не и в нашето землянско общество. Зная какво е да работиш като доброволец, идва множко и е неблагодарна работа, често незабелязвана от другите. Шапка ви свалям за доброволната работа, и то в дългосрочен план.
Но ако екипът се чувства изтощен, ще е разбираемо. Аз поне, колкото и да съм настрани от събитията тук, ви усещам изморени.

Сега, ясен ми е моментът с платената експозиция на стиховете, до която ще имат достъп само специалните акаунти. Но и сега има нещо подобно най-горе на сайта. Не се плашете, че това ще преекспонира бездарността. Мисля, че всеки сам може да прецени кое му харесва и кое не, кое е стойностно - много от стиховете, въпреки рекламата, не се ползват с повече внимание, ако няма за какво. И това е достатъчно показателно.

И ще завърша (рядко пиша толкова дълго) с това, че ми харесва и вариантът, на който сте се спрели - все пак ако няма друга възможност, това да се запази архив на публикуваното е добро решение. И никой, който не е бил на вашето място, не може да си даде реална сметка какво ви е коствало/коства това.

(Благодаря.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 10:58:07 » Отговори с цитат върни се горе

Хм. Толкова хубав сайт и сега какво?....
Галя Радева ми каза, че можем, ако искаме, да предложим помощ. Ами да, разбира се - стига администрацията да не възразява. Лично аз съм готов да помогна с каквото мога.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 11:07:43 » Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
"Така е, Дарче, възползвали сме се. Не е ли време да се отплатим за доброто с добро. Колкото и финикийските знаци да са съмнително добро.

Да, това ще доведе до промени, възможно е някои от тях да не ни харесат. Но сме свободни да направим друг избор, да отидем в други сайтове. Ала който поиска да остане, ще трябва да приеме промените, да се съгласи с тях, да си бръкне в джоба в края на краищата. Защото отдавна е ясно - в наше време е безплатно само сиренцето в капана за мишки. "

Юле, вече съм убеден, че не се разбира същността на проблема. Дали ще е платен или безплатен достъпа за публикуване, това няма да доведе до разрешение, защото след символичното ни преброяване чрез даренията, и след информацията на Иван за броя на загрижените потребители, той е око 60. И 100 да са - с такса от 20 лева, това прави 2000 лева, а са нужни още толкова. И това е само за хостинга. А аз предложих и смятам, че е правилно, да се мисли, да се предвиди и една минимална заплата за публикуващ администратор, защото е справедливо и така ще открием още едно работно място. Това означава, че ще са нужни още 50000 лева. Хайде сега да сметнем, колко лева ще е входната такса и дали при тази сума броя на потребителите ще се увеличи, и да предположим с колко? Или е по-вероятно да се намали?
При извършване на стопанска дейност от страна на сдружението, за всички е ясно, че разходите ще нараснат неимоверно много.
И сега ви питам: Кой и какъв ще бъде оперативния управител на сдружението, който ще поеме риска да е и материално отговорен, при толкова малък брой потребители? Фалитът ще бъде заложен още в самото начало, ако не се потърсят други възможности за финансиране. И ето, че пак опираме до меценатството от страна на държавните институции, частните фондации, европейски програми, частния дребен, среден и едър бизнес.
И от свободен дом на духовността, среда в която се общува, създава, експериментира и поднася творчество, ще се превърнем в тържище, театър, кино... завършен продукт, за който е естествено да се заплаща.
Надявам се да си разбрала, какво ще загубим. А невидимите загуби за душите... тях ги оставям на съвестите ни.

...(.)


Напротив, Дарче, проблемът много добре се разбира и от нас, и от админите. Факт ли е почти негативният последен финансов отчет? Факт е. Факт ли е съобщението на админите, че от 1.05. ще се мине към почти тотално спиране на функциите на сайта? Факт е. Факт ли е е, че акцията с даренията не оправда очакванията? Факт е? Факт ли е, че опитите за намиране на други начини за финансиране не доведоха до резултати? Факт е. Проблемът е много ясен - пари за издръжка няма и няма откъде другаде да дойдат, освен от нашите пари, т. е. такси.

Знам, че се занимаваш с бизнес и си по-наясно с нещата, които са необходими, за да не си в нарушение на законите. Но ЗЮЛНС много ясно е казал какво, как и по какъв начин. Следователно, един добър юрист и един добър менъджър могат да се справят с това. И понеже всички ние, които сега се упражняваме в говорене, не можем да го направим, ще си плащаме, за да го правят можещите.

Приветствам и предложението на Елсион - много разумно, с точно поставени акценти и конкретни стъпки. Това е начин за излизане от кризата, за стабилизиране на нещата.

Въпросът е в желанието - има ли го или умората, натрупана с годините го е замъглила.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 11:53:37 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...така си е, упражняваме се в говорене, а това го умеем и е видно.
Това, което аз осъзнах тази сутрин е, че съм изгубила повече от един работен ден, за да следя темата и да оставям "загрижени" коментари и мнения, вместо просто да си върша моята си работа, вследствие на което не само, че не съм свършила нищо, а и от разсеяност ще трябва да понеса известни загуби, вместо да разполагам с реално изработени пари, които вече можех да съм превела. Това е последното ми включване и,
ако успея да хвана работното време на банките, ще преведа 50лв. по сметката и ще чакам останалите 9 собственици на фирми да се саморазпознаят и да направят същото. Това беше предложение на Даро и ще го приема, не за друго, а защото смятам, че упражняването в говорене не помага на този етап. Да дадем малко въздух на хората в ръководството да се концентрират върху проблема, вместо да мислят как да осигурят парите за този месец. Може да са само няколко дни въздух, но е въздух... Спорен ден на всички.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 12:10:05 » Отговори с цитат върни се горе

"... пари за издръжка няма и няма откъде другаде да дойдат, освен от нашите пари, т. е. такси."

Юле, кое му е ясното, когато не даваш реална идея от къде ще дойдат

средствата - вече ти обясних, че от нашите такси няма как се съберат,

защото сме малко. Предложи нещо ясно и конкретно, различно от моето

предложение, сподели и опасенията си, страховете си, ако ги имаш...

готов съм да дискутираме.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 12:13:42 » Отговори с цитат върни се горе

ето ти още една твоя заблуда -

"Самият факт, че темата е прочетена за ден-два от близо 2000 човека е показателен" - прочетена 2000 пъти не означава 2000 човека!

...а съм влизал във темата най-малко 50 пъти
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 13:31:19 » Отговори с цитат върни се горе

Дарче, когато казах, че темата е прочетена от повече от 2000 човека, имах предвид, че това означава, че е значима. И аз като Иван си поиграх с цифрите и се оказа, че ако приравним всички писали до 1 отговор, пак ще са около 2500 или малко повече.

Така, сега за предложенията - аз имах няколко по-конкретни:

- пререгистрация - единственото условие на тази пререгистрация е предварително да се приеме и от нас, и от админите, че принципно ще има такса. Това ще даде реална представа за тези, които са готови да го направят и в същото време ще определи реалния брой хора, на базата на който да се изчисли таксата;

- ликвидиране на излишествата - два и повече ника, никове, от които няма направени публикации или коментари;

- изчистване на коментари без отговор.

Всички това ще доведе до пестене на разходи.

Отделно се появиха няколко рационални предложения - на Елсион, на Хамстер, сигурно има и други - няма да ги повтарям. В тях има и конкретност, и рационалност. Въпрос е на желание да се поработи върху тях и да се направят конкретни изчисления колко и какво. И тук е мястото на хора със собствен бизнес, прависти, специалисти по счетоводна отчетност, менаджъри, каквито има сред хулитерите и искат да помогнат, да седнат и да поумуват, а не просто да кършат ръце и да викат: "Ама това не става, онова не може, че разходите ще са много, че тук ще стъпим накриво, там ще си разбием главата в стената на закона", след което спокойно излизат от сайта и... керванът си върви, кучетата си лаят и неколцина ентусиасти си чешат езиците в търсене на изход.

Ерка предлага и ще го направим, сигурна съм, да се внесат някакви суми, да се даде глътка въздух на админите. Но за колко време - месец, два, три. И после проблемът ще се върне отново. Не, трябва да се търси радикално решение. Радикално, но и разумно. Знам, че на админите им се иска да няма големи промени и сътресения. Но свежите идеи сами по себе си няма да дадат плод. Защото, каквото и да си говорим, става дума за пари.

И тук аналогията с храма. Защото за всички ни "Хулите" е храм. В притвора се допускат и кръстени, и некръстени. По-нататък, в кораба, влизат, поне според канона, миналите през тайнството на светото кръщение. Както и да е - какво щеш да дириш в храма, ако поне една свещ не запалиш? А свещицата струва парички. Христос бил изгонил търговците от храма. Така е, но Христос се ядосва не защото се търгувало в храма, а защото търгашите продавали неща, които нямали нищо общо със задължителната лепта, която всеки поклонник трябвало да остави за храма.

Виждаш ли, даже най-чистото и свято нещо, каквото е молитвата към Бога, е свързано със задължение да платиш.

Така е и с "Хулите". Какво ще правиш в този сайт, ако поне не прочетеш и изкоментираш публикуванато в него. Но и това трябва да се плаща. В библиотеката не плащаш ли такса за ползване на услугите ѝ? Плащаш! А като отидеш в читалнята, плащаш отделно - има известен % намаление за регистрираните читатели с читателска карта, но пак си плащаш. Колкото пъти отидеш, толкова пъти плащаш. И къде ли още не, една торбичка в магазина да поискаш, продавачката с усмивка ти отговаря: "Струва толкова и толкова стотинки." Твой е изборът да платиш или да си тръгнеш без торбичката.

Не ми се навлиза в дебрите на икономиката, но откакто финикийците са измислили парите, в света са се установили стоково-паричните отношения и все още не е измислен начин те да бъдат заменени с друг тип такива. Плащаш си - получаваш. Така стоят нещата в света, в който живеем.

Хостингът и досега се е плащал. Само защото са го правили собствениците и са ни носили доброволно на гърба си, не означаво, че е било абсолютно безплатно. Ние сме се ползвали от нещо, без да се замислим колко време, нерви и, главно, средства е струвало това. Сега е време да се замислим.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 14:24:46 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...като казах, че приемам предложението на Даро, нямах предвид 2,3 или 5 месеца напред, а само текущия месец, за да се осигури нужното спокойствие на ръководството за концентрация върху решаването на проблема в дългосрочен план. Не съм отстъпила от мнението си, че, всеки, който иска да присъства тук, трябва да даде един минимум грижа и разни бля, бля, че на някой щели да му резнат тока само ме разсмиват, щото всички знаем, че пишещите хора си имат под ръка тефтери, листчета, салфетки и прочее, върху които си записват гениалните творения, а въпросният гении, ако държи на Хулите ще си качи творбата, когато си плати тока. Да, може да звуча безсърдечно, но също така знам, че когато човек иска, няма начин да няма начин...Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 14:30:36 » Отговори с цитат върни се горе

Smile...и още нещо, което искам да кажа на админите - колкото повече разтегляте нещата във времето, толкова по-малко остават хората, които ви подкрепят, независимо, че кухият рейтинг от 13 536 потребителя, може и да нарасне. Губите качествени хора, защото качествените хора държат на сигурността и добрата организация, а не циркове, под които да циврят и да си изливат благодарностите, което не ги прави неблагодарни...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 14:33:03 » Отговори с цитат върни се горе

Така, ето няколко конкретни предложения, на които ме наведе посещението в няколко други наши и чуждестренни литературни сайтове. Те, разбира се, пак са свързани с промени в правилата, но пък могат да се направят без особени сътресения, свързани с данъци и други такива.

1. Създаване на опция "Вип - автори". Става дума не за някаква привилегерована категория автори, а за приоритет при листване на творбите, за по-голям брой публикации на ден, за повече рекламно време и други подобни. Опцията може да бъде платена чрез SMS или чрез банков превод. Може да бъде месечна, за няколко месеца, годишна, съответно всеки вид със своя такса.
2. Ето нещо интересно и от някои чужди сайтове:
- когато за нарушение правилата на сайта регистрацията на някого бъде спряна за определено време, възстановяването да става след задължителна декларация за недопускане на нарушения и внасяне на определена сума във фонда на сайта. Размерът на сумата ще се определя от администрацията в зависимост от нарушението и съществуването ѝ да бъде отразена в Правилника.
- когато някой по собствено желание преустанови регистрацията си, а след време поиска да я възобнови, това също да става и чрез внасяне на определена сума, предварително уговорена в правилата на сайта.

Искате конкретни предложения - ето ви конкретни предложения от чуждия опит.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 14:45:25 » Отговори с цитат върни се горе

Юле, не знам защо приемаш идеите само като падащи снежинки, които се топят щом стигнат морето. Имам предвид свежи реалистични идеи, които да ПРИВЛЕКАТ средства, чрез дългосрочни партньорства, за поемане на сериозни ангажименти към сайта. От това се тръгва - това не се ли разбира. За да се изгради цялостна стратегия е необходимо първо да е ясно, каква е целта на собствениците. Ние все още сме само в догадки за намеренията на управлението, затова и усещането е, че само си лафим.
Но от твоя текст ми се струва, че искаш да кажеш следното:

Помислете за намаляване на оперативното пространство, премахвайки излишни екстри и неизползваеми директории, за да се намали и таксата на хостинга.

Ако е това, защо го "мрънкаш" - кажи го висок глас - подкрепям те и с двете си ръце! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 14:58:55 » В това мнение има много надежда Отговори с цитат върни се горе

elsion написа:
Мога да споделя наблюдения от чуждестранни литературни сайтове (то е така не само при литературните) - имат си безплатен пакет от услуги, базов пакет (т.е. всеки може да си публикува гениалното произведение, с някакви там козметични ограничения), докато хората, които искат да се позиционират по-стабилно и имат сериозни намерения (въпроса с това колко сериозни като автори може да са, няма да го подхващам), си избират платен пакет услуги - защита на авторското право, издаване на е-сборници и какво ли още не - специални стриймове, където текстовете се пускат допълнително, лични статистики на посещаемостта на профила... Всякакви бонуси, титли, шрифтове, фон на страницата, каквито се сетите, но които иначе да не са трудоемки за екипа; отделно си има система за дарения; отделно дарителите могат да си имат някакви отличителни лентички, че са дарители. Може да се трупа "престиж" по различни показатели, и т.н. Това са дреболии, да, но хората си плащат ... хм, за да изглеждат по-престижни и да бъдат забелязани. Не всички, но достатъчно. Мен лично повече ме интересува същността, а не украшенията и титлите, но тенденцията е това да се продава (в определени граници, разбира се; не може някой като си плати, примерно, стихотворението му да бъде избрано, хвалено, награждавано, и т.н.). Дори не мога да повярвам, че пиша в такъв дух, но светът е такъв: като влезеш в магазина, ти искат пари...

Може много да се спечели от човешката суетност - всякакви баджове, графики по стиховете (специално оформление на личните страници), лимит на брой публикации: примерно за безплатните акаунти може да има лимит на публикуваните текстове от еди колко си седмично, по-малък от лимита на платените - това ще размисли голяма част от драскачите, които досега лесно са пускали всякакви довършени-недовършени творения; и би повишило себекритичността им; който работи по-дълго над текстовете си, той публикува и по-малко на брой, но и е по-сигурен, че иска то да бъде публикувано, тъй като ще положи повече усилия, ще работи повече над себе си; самите модератори биха имали по-малко работа в това отношение... Не е хубаво за никого сайтът да бъде препренаситен със стихове).
Разбира се - трябва да има желание някой да разработи по-горната схема. Сега, за чисто юридическата рамка, не зная. Би трябвало да има начин това да се оформи, вече съществуват много подобни частично платени сайтове, в най-различни области.

Хубаво ще е изцяло безплатен сайт, но не и в нашето землянско общество. Зная какво е да работиш като доброволец, идва множко и е неблагодарна работа, често незабелязвана от другите. Шапка ви свалям за доброволната работа, и то в дългосрочен план.
Но ако екипът се чувства изтощен, ще е разбираемо. Аз поне, колкото и да съм настрани от събитията тук, ви усещам изморени.

Сега, ясен ми е моментът с платената експозиция на стиховете, до която ще имат достъп само специалните акаунти. Но и сега има нещо подобно най-горе на сайта. Не се плашете, че това ще преекспонира бездарността. Мисля, че всеки сам може да прецени кое му харесва и кое не, кое е стойностно - много от стиховете, въпреки рекламата, не се ползват с повече внимание, ако няма за какво. И това е достатъчно показателно.

И ще завърша (рядко пиша толкова дълго) с това, че ми харесва и вариантът, на който сте се спрели - все пак ако няма друга възможност, това да се запази архив на публикуваното е добро решение. И никой, който не е бил на вашето място, не може да си даде реална сметка какво ви е коствало/коства това.

(Благодаря.)


И аз мисля така. Това означава, че хората, които ще се занимават с тези неща, трябва да имат време и възмездност за да го правят. Колкото до задължителните такси мисля, че бумащината ще е огромна и Иван го осъзнава. От много време имам идея и даже вече си заплюх в каталога на Икеа прозрачна витринка за книгите, които представяте при мен и оставяте за продажба. И не защото в момента не мога да отделя тези 100 лева не съм го направила. Просто разсъждавам какъв проблем ще си отворя от чистото желание книгите ви да стигнат до повече хора.
- трябва да си направя официални договори и протоколи
- трябва да чукам касови бончета всеки път/ нали се сещате колко си уязвим и то за 5 лева/
- да се занимавам в края на годината отново с протоколи, договори и служебни бележки за примерно продадена макар и една книга за същите 5 лева.
- и колко работа ще отворя на счетоводителката ми за всичко това.
Аз със сигурност не съм разсъждавала в посока печалба...тя няма от къде да дойде, но огромната бумащина и време около нея са сигурни. Както ще бъдат сигурни и във варианта задължителни такси за участие.
Вероятно има и модерни електронни начини, но те изискват предварително вложение за закупуване на софтуер и т.н.
Надеждата ми е наистина в освежаването на екипа. Галя Радева, Вакрилов и Женя са добри варианти, а е чудесно, че двамата вече изразиха съгласие. Нужно е ровене в различни проекти, за които можем да се закачим. Както е и нужно работата на администраторите да бъде заплатена. Към опцията, която предложи Елсион може да се добави редактиране, коректорска работа, рецензия. Знам, че много хора биха си платили за да се възползват от такава услуга особено преди участието си в конкурс, представяне или издаване на книга. Важно е да има ясен ценоразпис и той да е леснодостъпен по електронен път.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 15:45:56 » Отговори с цитат върни се горе

Дарче, не ми вменявай подобна вина. Напротив, чета цялата дискусия и има неща, които намирам за рационални и си го казвам. Що се отнася до разходите, хич даже и не мрънкам. Още в първия си пост предложих да се премахнат излишните никове, после във втория предложих и съкращаването на някои опции, преструктуриране на форумите - все с идеята да се намалят разходите. Не мога да го "изкрещя" по друг начин, освен да го напиша.

Но продължавам да съм убедена, че трябва друг подход, който ще даде стабилност не за месец-два, а за години напред. Иначе, все ще се изправяме на нокти пред неизбежното.

Виждам рационалност и в това, което предлага Маркони. Даже е чудесно. Но тя сама описа колко бумаги ще трябва да се прехвърлят заради кеша. Няма начин - щом ще има ясен ценоразпис, значи ще има платени услуги. Щом ще има платени услуги, значи пак стигаме до бумажщината. Но пък ела, зло, че без тебе още по-зло.

Туй то, както казва дедо ти Алби.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 16:09:28 » Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
Юле, не знам защо приемаш идеите само като падащи снежинки, които се топят щом стигнат морето. Имам предвид свежи реалистични идеи, които да ПРИВЛЕКАТ средства, чрез дългосрочни партньорства, за поемане на сериозни ангажименти към сайта. От това се тръгва - това не се ли разбира. За да се изгради цялостна стратегия е необходимо първо да е ясно, каква е целта на собствениците. Ние все още сме само в догадки за намеренията на управлението, затова и усещането е, че само си лафим.


Daro,

Ти съгласен ли си да дадеш рамо като време и идеи, ако настоящото ръководство приеме да бъде подпомогнато? Мисля че можеш много отдадеш, защото очевидно ти е на сърце каузата.

Извинявай за директния въпрос - молба Smile

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 16:30:27 » Отговори с цитат върни се горе

Галя, няма за какво да ми се извиняваш - точно така - очи в очи се говори. Разбира се , че ще помогна, с каквото мога - казвал съм го и съм го правил досега. Заявявам го отново - на драго сърце! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com