Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 577
ХуЛитери: 4
Всичко: 581

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Marisiema
:: osi4kata
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Относно публикациите
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 20 Ное 2012 19:21:13 » Re: въпрос Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
Tsveti написа:
А не е ли хубаво поне администраторът да обясни на какви основания е взел дадено решение?

неехубавонеехубавонеехубаво
крадци
на време
даискатдапискатидрискат
по главите
на тези които
спасяват
горкия читател
о
т
филологовъзвишенисписвачи
на нищо
към бъдещето
с парещи клавиши
загнездващоугнетяващи
го
...
ухание на нарцис прекавардисва по икиндия
легам си...

Ха-ха-ха! Администратор изби рибата! Аз пък настоявам - в пълно съзнание за собствената си гениалност - не просто да съм на първа страница, а в "Избрано". Нъц!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 20 Ное 2012 20:31:51 » Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
elimax написа:
Аз пък имам друг проблем. Вече втори път посвещението, с което публикувам стиховете си, бива изтривано от администраторите, а самите стихове - публикувани.

Току що отговорих на бележката от вчера сутринта, но щом въпросът се поставя публично - ще публикувам и отговора си:

Цитат:
Съгласно т.5. от Правилата, за трети лица посвещения и/или текстове се публикуват само със съгласието на упоменатия/тите. Тъй като нямам възможност да попитам светата църква, вяра, надежда, любов и светия дух - няма как да пусна подобни посвещения.
А, ако се дистанцираме от правилата - това тук не е сайт на светия синод, а литературен такъв, така че посвещенията ви са меко казано излишни.

Ще добавя, че си направих труда да погледна и другите ви текстове.
Установих, че от близо месец, сте започнали да публикувате "посвещенията си". И за да не се дразните, че само две от стихотворенията ви са излезли без тях, вече нямате нито едно с подобно посвещение.
Благодаря за вниманието.



Ето го правилото, което визирате:

5. Няма да се публикуват произведения, съдържащи обиди, заплахи, клевети или двусмислени препратки към други потребители на сайта или трети лица без съгласието им, независимо дали са използвани имена, никове или други лични характеристики.

Ето и посвещението, което изтирхте:

За слава на Светата,
Единосъщна, Животворяща,
Неразделна Троица,
Отца, и Сина, и Светия Дух


Нужно ли е да се казва, че това посвещение по никакъв начин не е в нарушение на т.5 от правилата?
Както сам казвате и другите модератори не са видели нередност в посвещнието, затова и го публикуваха в продължение на месец.

Решението ви не е продиктувано от съблюдаване на правилата, а от лични предпочитания. Поне имайте доблестта да си го признаете, а не да изопачавате смисъла на собствените си правила, тъй че да уйдиса на прищявката Ви.

П.П:Интересно е също така дали т.5 от правилата забранява и всички възможни стихове посветени на исторически личности, примерно Ботев и Левски. Има не един и два такива случаи тук. На прима виста се сещам за наскоро публикуван стих на severianin, в който се споменаваха Окуджава и Висоцки. Съмнявам се severianin да има съгласието им. Да не говорим за откровено богохулните съдържания на стиховете на този и на редица други автори. Именно такива "двусмислени препратки към трети лица" би следвало да бъдат санкционирани по силата на т.5 от правилата, а не моето абсолютно недвусмислено посвещение. Поправете ме, ако греша.
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 21 Ное 2012 00:23:26 » Отговори с цитат върни се горе

elimax написа:
...

И защо така удобно прескочихте това: "А, ако се дистанцираме от правилата - това тук не е сайт на светия синод" и т.н. ???
С две думи.
Не е важно какво четете, а какво е написано.
В сайта има хора от всякакви религии и вероизповедания.
Не е редно едни от тях да се толерират - за сметка на останалите.
А тръгнем ли да пропагандираме всички, този сайт ще се превърне във всичко друго, но не и в литературен.

За мен вашият казус е приключен.
Отново благодаря за вниманието.

- - - - -
между другото, от Окуджава, Висоцки и Ботев съм чел доста неща.
литературни.
за съжаление, не съм запознат с литературното творчество на отца, и сина, и светия дух...
приемете, че съм прост и да приключваме.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 21 Ное 2012 01:24:44 » Отговори с цитат върни се горе

Именно защото в сайта има хора от всякакви религии и вероизповедания, следва да не позволявате да се публикуват богохулни произведения. Още повече в литературен сайт в страна, в която Източното Православие е традиционно вероизповедание от повече от хилядолетие и би трябвало да е съвсем естествено за всички ни да се слави Бога православно. Както са го правили Светите братя Кирил и Методий да речем, чиито букви ние двамата с Вас все още ползваме. Не знам кой чете нещата, както му е удобно. Не съм аз във всеки случай.

Странна политика, не ще и дума. Да се хули Бога се приема за творческо. А да се слави - сакън, ке нараниме неко.

Но във вас хляба, във вас и ножа... Комунизмът очевидно не си е отишъл.
osi4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2004
Мнения: 136

МнениеВъведено на: 21 Ное 2012 01:49:31 » Отговори с цитат върни се горе

Викам, да взема и аз да се изкажа.

Цензурата никога не е работила в полза на изкуството. Обаче работи в полза на добрия тон сред творящите. Така че, моля Ви, уважаеми модератори - не цензурирайте артистични прояви, удряйте по едни спирачки само на "тщеславни умопомрачения".
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lordly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2011
Мнения: 32
Място: България, Бургас

МнениеВъведено на: 22 Ное 2012 01:05:34 » Зевзеклък по темата Отговори с цитат върни се горе

Тук всеки е велик, до доказване на противното, но никой не може да е достатъчно убедителен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Ное 2012 09:13:31 » Отговори с цитат върни се горе

Елимакс, не съм забелязал в сайта да има някаква цензура по отношение на религиозни писания; ако има някаква цензура, тя е по-скоро към "богохулните".
Но твоето - и в посвещенията ти, и още повече в някои от коментарите ти, прехвърли мярката. Искаш да използваш сайта за религиозна пропаганда.
Но това ще провокира да ти възразят атеистите, а може и от други религии да има, и сайтът за известно време да стане сцена не толкова на литературни, колкото на религиозни дебати. И админите са в правото си да не го допуснат. А как - както им подсказва чувството им за мярка. А за чувството за мярка на админите в "ХуЛите" съм се убедил, че то е много точно и вярно.
Така че аз съм за двете точки:
1. Админът винаги има право.
2. Ако админът няма право, прилага се точка първа.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Vamp
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 22, 2004
Мнения: 274
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 24 Ное 2012 09:49:34 » За къде без мен... ;-) Отговори с цитат върни се горе

От месеци не съм влизал в сайта и попадам на такава раздумка. Laughing
Мед за душата и разхлабително за червата е тази тема !

Най-точното мнение написа nikoi :

Цитат:
Аз не обичам да изразявам позициите си по "наболели" проблеми. Особено тук, в тоя сайт. Обаче.
Огромно уважение към администраторите да изразя първо: всеки от тях определено заслужава ако не друго, поне добър тон.
Едва ли някои от публикуващите си дават сметка какво вършат за нас.
Другото: графоманията няма спиране. Но литературата е материя, където субективизмът е неизбежен. Ако искате да няма субективизъм - моля, насочете се към точните науки.
Недоволни винаги ще има.
А изброяването на наркотици не е най-страшното. По-страшни наркотици са себелюбието и идеята за извисеност над масите.
Поради присъствието на хора, чиито носове пробождат остро стратосферата, все по-рядко влизам тук.
И все пак достатъчно, за да разбера, че сме представителна извадка на обществото.
И да се посмея.
Правото на избор е свещена привилегия на човека.
Никой не ви е задължавал да се регистрирате.
Никой не може да задължи и админите да ви пляскат на първа страница.
За мен темата е изчерпана.


А на тези с пренебрегнатите писания - може да публикувате драсканията си на първа страница като изпратите sms в колонката за РЕКЛАМА.
Така хем админите си вземат надника,
хем Вие си вирите задника !
Idea

_________________
Summer breeze makes me feel fine
Blowin' through the jasmine in my mind
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 25 Ное 2012 19:20:25 » Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
Елимакс, не съм забелязал в сайта да има някаква цензура по отношение на религиозни писания; ако има някаква цензура, тя е по-скоро към "богохулните".
Но твоето - и в посвещенията ти, и още повече в някои от коментарите ти, прехвърли мярката. Искаш да използваш сайта за религиозна пропаганда.
Но това ще провокира да ти възразят атеистите, а може и от други религии да има, и сайтът за известно време да стане сцена не толкова на литературни, колкото на религиозни дебати. И админите са в правото си да не го допуснат. А как - както им подсказва чувството им за мярка. А за чувството за мярка на админите в "ХуЛите" съм се убедил, че то е много точно и вярно.
Така че аз съм за двете точки:
1. Админът винаги има право.
2. Ако админът няма право, прилага се точка първа.


Цялата тази предпазливост можеше и да прозвучи уместно, ако в сайта действително имаше литературни дебати.
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Ное 2012 19:56:44 » Отговори с цитат върни се горе

elimax написа:

Цялата тази предпазливост можеше и да прозвучи уместно, ако в сайта действително имаше литературни дебати.


Хайде да не обиждаме сайта!
Твоите стихове са хубави, и коментарите и репликите ти понякога са остроумни и дръзки, което никак не ми се връзва с представата за силно религиозен човек.
Но ако наистина си силно религиозен, ще отправя към тебе репликата, която сам ти употреби по отношение на Северянин (при това мисля че аз ще съм прав, докато ти, по отношение на Северянин, не беше прав):
"Такава поетична дарба и ерудиция, съчетани с такава слепота, си е чист разход."
В сайта е имало, има и ще има литературни дебати. Но доколко ги е имало, има ги и ще ги има, в по-малка степен зависи от админите, а в по-голяма - от нас, потребителите.
И ти, ако наистина искаш да има литературни дебати, провокирай такива. А не религиозни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 25 Ное 2012 20:11:31 » Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
elimax написа:

Цялата тази предпазливост можеше и да прозвучи уместно, ако в сайта действително имаше литературни дебати.


Хайде да не обиждаме сайта!
Твоите стихове са хубави, и коментарите и репликите ти понякога са остроумни и дръзки, което никак не ми се връзва с представата за силно религиозен човек.
Но ако наистина си силно религиозен, ще отправя към тебе репликата, която сам ти употреби по отношение на Северянин (при това мисля че аз ще съм прав, докато ти, по отношение на Северянин, не беше прав):
"Такава поетична дарба и ерудиция, съчетани с такава слепота, си е чист разход."
В сайта е имало, има и ще има литературни дебати. Но доколко ги е имало, има ги и ще ги има, в по-малка степен зависи от админите, а в по-голяма - от нас, потребителите.
И ти, ако наистина искаш да има литературни дебати, провокирай такива. А не религиозни.


Ако не друго, поне разбих една твоя представа за религиозните човеци Smile

Казвам само това, което е очевидно, ангаре. Убеден съм, че и администраторите на сайта биха искали вместо рой венцеваления да се говори по същество, но това се случва изключително рядко. Факт. Не целя да ги обидя с това в никакъв случай.
Що се отнася до моите коментари - каквито-такива. Все си мисля, обаче, че са за предпочитане пред венцехваленията. Въпреки че не са съвсем литературни, са си гледна точка по дадената тема. Специфична за тук гледна точка, спор няма, но и аз не съм литературен критик в крайна сметка. Едно посредствено философче съм, толкоз мога.
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Ное 2012 22:31:32 » И аз да кажа!:) Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че освен деликатната ръка на админите, в сайта ни има и "естествен отбор" - което е много добро, си получава заслуженото; по-слабите текстове остават четени, но не коментирани. Като няма значение дали авторът е популярен или неизвестен - качественото си личи и хулитерите показват добрия си вкус!Smile

Разбира се, има и изключения, но като цяло няма "приятелски групички" и помпане...

До преди няколко месеца имаше сериозно снижение "об уровне реки Дуная в сантиметрах" - говоря за прозата - ежедневно публикуване на набързо скалъпени текстчета, но сега Дунав влезе в нормалното си русло!Wink

Съвсем не казвам, че броят коментари е супер критерий, но е някакъв показател, все пак!

В заключение - админите трябва и са длъжни да спират логореята, откровената пошлост и войнстващите ексцесии/ в това число - религиозни такива/, а останолото ще свърши "естественият отбор" и добрият хулитерски вкус!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 26 Ное 2012 00:08:29 » Отговори с цитат върни се горе

Я, какви хубави розовки очилца си имаш. Откъде си ги взе?
DY
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 19, 2010
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 27 Ное 2012 12:05:55 » След дълго колебание Отговори с цитат върни се горе

реших и аз да кажа какво мисля, въпреки, че нито съм филолог, нито съм дългогодишен член на сайта - публикувам тук само от година. В края на краищата, всички сме тук защото искаме да ни четат и да получим обратна връзка. При положение, че искаме тези неща, логично е да се съобразим с правилата и да благодарим на админите за съдействието. Пък на някого като не му харесва едно или друго правило - има и други сайтове, с други правила. Мога да се сетя за един- два Smile. Елена е напълно права, че никой никого не задължава. Много зле звучи въпросът "А ти кой си, та ще ме оценяваш?", особено в нета, където всеки може да е това, което реши до доказване на противното. Не виждам какво има толкова за обсъждане. Избираш да влезеш в едно мини-общество и следва да се съобразиш с него, а не то - с тебе. Въпрос на възпитание ми се струва. Относно цензурата - чудно, за година на мен не ми се е случвало да ми махнат посвещение. Вероятно, защото съм агностичка и това ме устройва напълно. Принципно не ме интересува кой в какво и защо вярва, стига да не се опитва да ме просвещава и спасява. Тук съм заради стихове - не заради божества. Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 27 Ное 2012 12:59:27 » Re: След дълго колебание Отговори с цитат върни се горе

DY написа:
реших и аз да кажа какво мисля, въпреки, че нито съм филолог, нито съм дългогодишен член на сайта - публикувам тук само от година. В края на краищата, всички сме тук защото искаме да ни четат и да получим обратна връзка. При положение, че искаме тези неща, логично е да се съобразим с правилата и да благодарим на админите за съдействието. Пък на някого като не му харесва едно или друго правило - има и други сайтове, с други правила. Мога да се сетя за един- два Smile. Елена е напълно права, че никой никого не задължава. Много зле звучи въпросът "А ти кой си, та ще ме оценяваш?", особено в нета, където всеки може да е това, което реши до доказване на противното. Не виждам какво има толкова за обсъждане. Избираш да влезеш в едно мини-общество и следва да се съобразиш с него, а не то - с тебе. Въпрос на възпитание ми се струва. Относно цензурата - чудно, за година на мен не ми се е случвало да ми махнат посвещение. Вероятно, защото съм агностичка и това ме устройва напълно. Принципно не ме интересува кой в какво и защо вярва, стига да не се опитва да ме просвещава и спасява. Тук съм заради стихове - не заради божества. Поздрави!


Грешка. Като една последователна агностичка, ти въобще не би могла да знаеш защо си тук.
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com