Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 876
ХуЛитери: 3
Всичко: 879

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: pinkmousy
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Проект „Поети благодарят на Земята”
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 18 Яну 2010 12:08:15 » Проект „Поети благодарят на Земята” Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми приятели и (не)познати,
За мен е истинско удоволствие да ви анонсирам Проект „Поети благодарят на Земята” – съвместна инициатива на автори (като идейни генератори) и сайт ХуЛите (в ролята на официална институционална подкрепа).

Няколко думи с привкус на лична интродукция:
Преди време една дама – съпруга на поет и самата тя собственик на книжарница – направи кратка и режеща, но резонна бележка по повод премиера на книга за сечта на гори с цел удовлетворяване на егото ни на творци. Което его после отлежава или по тавани, или по рафтове и дори не се замисляме, но смъртта на зеления живот вече е сторена и е просто бадева.
Перефразирам в мой стил, това не са точно думите й...

Тогава (си) дадох дума, че ако (когато) създам книга, ще засадя горичка. Не исках да е само едно символично дръвче. Въпросът не е с красив жест да привлечеш внимание (а и твърде много хора са го правили), а да го изпълниш с реално съдържание. Именно защото със словата си робуваме единствено на красивите жестове, както и станахме хора само на думи(те), превърнала съм във фетиш действието като доказателство за каквото и да иде реч, а останалото само са само думи. Красиви, но думи...

Вследствие подкрепа от приятели, искрено заинтересовани и очаровани от Проекта, последният се разрасна от самосебе си. Логично дойде и идеята за стожерство от компетентна и професионална (в областта) институция, която да даде и легитимност, и ефективност, и прозрачност (особено актуален мотив сред властващата в света ни мнителност) на деянието. Изборът ни бе сайт ХуЛите и за наше удовлетворение предложението бе прието.

Дотук с лиричните отклонения. Сега делово за параметрите на Проекта:

I. Веднъж (или повече пъти) годишно поет, който издава книга и живее с подобна вътрешна кауза, ще бъде „домакин” на залесяване, което и буквално, и в много други измерения индиректно да компенсира консуматорските ни навици. И това да се превърне в традиция, което е един от основните нюанси на Проекта, а не шумен, но еднодневен и еднократен акт.

II. Стожерството на сайт Хулите ще се изразява във:
1. Създаване на сметка, в която чрез изпращане на смс-и и/или преводи ще се акумулират суми, които целенасочено и прозрачно (подплътено с публично оповестяване) ще се изразходват за съответните цели – закупуване на дръвчета, поддръжка на засадените площи чрез лесовъди (заплащане на труда им) и т.н.
2. Създаване и поддържане на рекламно каре на първа страница за проекта със съответните връзки към темата и финансирането, както и нужното публично пространство за обсъждане и актуализация.

III. Организирането да бъде реализирано легитимно и професионално, тоест със съдействие на местна община и лесовъди.

IV. Проектът ще получи медийна подкрепа – и априори, и като последващ ефект, доколкото разполагаме с такива опции, както и ще бъде отворен чрез ангажиране с участие на хора, нямащи нищо общо с литературното общество – било с финансова помощ, било с безплатен труд, било с популяризиране съобразно възможностите и най-вече желанията им.

V. Мисли се по нестандартни сателитни идеи, но ще им се дава гласност при дефакто свършена работа, ако успеем.

Първата година – м. Април 2010 г., смятам аз да поема домакинството с всички произтичащи от това отговорности. Изборът ми е град Пловдив. Не желаех да бъда голословна и изрично забавих анонсирането на Проекта, за да ви информирам, че има реални действия за подкрепа от страна на Регионалното управление, даваща ни административен минимум, без който Проектът би се модифицирал в ентусиазирана самоделка, което и би го обезсмислила и опорочила. Конкретни параметри ще дефинирам в обозримото бъдеще. Планирам да разполагаме със:
- официално одобрен за залесяване парцел;
- официално одобрен план за залесяване, който стриктно ще бъде следван;
- подкрепа от разсадник и ръководител-специалист по отношение на логистиката на залесяването, както и относно последващото поддържане на новозалесените площи.
Останалото е в наши ръце...

Няколко финални думи отново с личен привкус:
Приветствам всяко градивно мнение, което да посочва грешки или хипотетични проблеми със съответните алтернативни решения, но ако е самоцелно критикарство без креативност, моля да го спестите. Зад Проекта не стоят елементарни и наивни хора, независимо от наивитета, който задължително лъха от подобни каузи. Тези хора си дават ясна сметка и за видимите, и за подмолните камъни, както и считат, че не е по силите на никого „спасяването на света”, но категорично е по силите на всеки да сложи едно камъче в градежа на темелите му.

Последно. Не се свеня да го кажа в прав текст: Всяка помощ във всяко едно направление е добре дошла. Сами сме едно Голямо Нищо.

С благодарност за вниманието,
Галя Радева – Рейни

_________________
Рейни

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: rainy на 19 Яну 2010 13:04:20 - общо 2 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 18 Яну 2010 12:31:23 » Отговори с цитат върни се горе

Идеята е страхотна.:)
Би могло също при представяния на книги и други мероприятия да се оставя дискретно касичка за каузата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 18 Яну 2010 14:43:41 » Отговори с цитат върни се горе

Добра идея. Ако искат, могат да се включат и прозаиците.
А и техните книжки струват повече дървета. Smile
Да се замислят и да не се чувстват игнорирани от проекта. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 18 Яну 2010 19:50:51 » Да!!! Отговори с цитат върни се горе

Cool И аз с вас, приятели.Smile)

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 18 Яну 2010 21:42:29 » Отговори с цитат върни се горе

Едва ли ще се влея в редиците на издаващите, но искрено подкрепям залесяващите - най-сетне да има полза от писането.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 18 Яну 2010 22:28:48 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Едва ли ще се влея в редиците на издаващите, но искрено подкрепям залесяващите - най-сетне да има полза от писането.

Не става дума за полза, а за опит за възстановяване на щети. Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Яну 2010 08:23:07 » Отговори с цитат върни се горе

Да е живот и здраве, с радост и интерес ще присъствам на мероприятието! И на последващи подобни!
Рейнич, подкрепям идеята ти и хвала!
Раздвижването на пластовете между хората, които издават (поети, прозаици и др.), мисля, ще има своето революционно измерение. А и не само измежду тях.
Пожелавам успех на кампанията!

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 19 Яну 2010 13:05:02 » Отговори с цитат върни се горе

Ето и логото, което ще бъде лице на кампанията. Авторката му Камелия Димитрова (vrabets), която го подари на Проекта, не е от обичащите демонстрации, но пък аз имам навици да благодаря...
Image

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zkuceva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 24, 2009
Мнения: 23
Място: Смолян

МнениеВъведено на: 19 Яну 2010 16:28:04 » Смолян - ЗА Отговори с цитат върни се горе

Сигурно избързвам малко, но доколкото познавам председателя на групата на пишещите в Смолян, а и кметицата..., та предполагам, че скоро ще можем да се обявим за втори домакини - пролетта на 2011 г.
Смолян е от най-зелените градове, но около библиотеката има още място за залесяване Laughing
И ... ще трябва да хвърлим ръкавица към целия чиновнически апарат във всички сфери на обществения живот - тогава и обезлесените декари в планините ще се възстановят !
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
dandan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2007
Мнения: 404

МнениеВъведено на: 19 Яну 2010 23:17:08 » Отговори с цитат върни се горе

Браво, Рейни

Две ръце (едната не е много читава Smile ) и лопата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 01, 2006
Мнения: 21
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 20 Яну 2010 18:38:00 » Отговори с цитат върни се горе

Малко късно се включвам, но пък затова, Гале, знаеш, обещала съм още преди премиерата ти: Помощ всякаква и участие с повече от две ръце и лопати, колкото трябва. Включително и с професионални съвети.
Поздравления за логото, врабец! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Яну 2010 20:34:30 » Страхотно!!! Отговори с цитат върни се горе

Много ми се иска и Варна да си има такова пространство. Отивам да мисля!!! Rolling Eyes

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
diva_voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 19, 2009
Мнения: 101

МнениеВъведено на: 21 Яну 2010 23:10:45 » Отговори с цитат върни се горе

Искам и аз! Отдавна мечтая да посадя дърво, ама като имам горчивия опит от стайните растения, не смеяSmile или поне не без необходимите напътствияSmile))
Бройте ме и мен Smile

_________________
усмивката - агрегатно състояние;
естествена среда - радостта
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 01:23:51 » Отговори с цитат върни се горе

Браво, Рейни! Адмирации и за проекта, и за логото! Приветствам го и с всичко, което е по силите и възможностите ми, съм в него! Имам някакви смътни пионерски спомени за садене на дръвчета, но изобщо не съм сигурна, че съм успяла, та ще се радвам на сигурни такива ! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
VOINOV
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2008
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 22 Яну 2010 11:27:28 » Подкрепям... Отговори с цитат върни се горе

Идеята е страхотна.Smile

_________________
Аз съм.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com