Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 994
ХуЛитери: 0
Всичко: 994

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Нови правила
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
aurora
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 730
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 10:22:15 » Нови правила Отговори с цитат върни се горе

Скъпи приятели,
Предлагам на вниманието ви актуализираните правила за публикуване в сайта.

Правила на сайт Хулите

1. В сайт ХуЛите се публикуват само авторски произведения или собствени преводи. При публикуване на преводи е желателно да се изпрати оригиналният текст и е задължително да се посочи авторът на оригинала.

2. Публикуването на произведения в сайта е по воля на автора, без претенции за хонорари или други плащания.

3. Сайтът не носи отговорност за нарушени авторски права и не взима отношение при възникнали спорове. В случай, че потребителите забележат такова нарушение, са длъжни незабавно да уведомят администраторите.

4. Произведенията на български език задължително трябва да бъдат написани на кирилица. Текстове, пълни с правописни грешки или съдържащи цифри, които заместват букви от българската азбука, няма да бъдат публикувани и ще бъдат връщани на автора чрез лично съобщение. Няма да се публикуват и текстове, които съдържат нехарактерни за българския книжовен език знаци и символи.

5. Коментари, които не са свързани с произведението, към което са отправени, или съдържат само препинателни знаци, ще бъда изтривани от администратора.

6. Няма да се публикуват произведения, коментари или мнения във форумите, съдържащи обиди, заплахи и клевети към други потребители на сайта или трети лица. В случай на забелязани такива, потребителите трябва незабавно да уведомят администраторите.

7. Не се допуска публикуването на текстове, съдържащи неприлични и нецензурни изрази, внушаващи расистка или етническа омраза, както и такива, описващи насилие, груб секс и призоваващи към нарушаване на обществения ред, употреба на наркотични вещества и всякакви прояви на садизъм.

8. Администраторите имат право, при очебийно несъответствие или по своя преценка, да променят раздела на произведенията.

9. Не се допуска публикуването на рекламни текстове и/или промоции на продукти и услуги, включително и политическа агитация. За реклама на страниците на сайта се обърнете към администраторите.

10. На потребители, системно нарушаващи правилата, достъпът ще бъде отнет без предупреждение.

11. Администраторите имат право по своя преценка да заключват теми във форумите или да ги преместват в друг раздел, както и да изтриват мнения, противоречащи на правилата.

12. С регистрацията си потребителите се съгласяват да спазват безусловно правилата и да сигнализират незабавно при забелязано нарушение.

Администрацията на сайта запазва правото си да променя настоящите Правила във всеки един момент.

Правилата са съобразени с Етичния кодекс на българските медии и действащото българско законодателство.



_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: aurora на 08 Сеп 2006 11:14:33 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
res
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2006
Мнения: 156

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 10:35:16 » М-м-да Отговори с цитат върни се горе

Smile
1. Усмивката е първа.
2. Няколко проблема:
а) как ще се дефинира "пълни с правописни грешки"? Smile;
б) как ще се определя степента на "свързаност с произведението" на един коментар?;
в) какво ще се случи с "емотиконите"?
Не е заяждане, разбирате, нали? Smile
Както разбирате огромната работа, която ви предстои, за да се спазят само изискванията, подложени на "просмиване" (което е много различно от "присмиване") в зададените въпроси. Smile
Все едно - поздравявам ви за готовността да поемете отговорност. Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
plagiato
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 11, 2006
Мнения: 49

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 10:39:31 » Отговори с цитат върни се горе

Shocked стига бе!!!!
Цитат:
7 Не се допуска публикуването на текстове, съдържащи неприлични и нецензурни изрази, внушаващи расистка или етническа омраза, както и такива, описващи насилие, груб секс и призоваващи към нарушаване на обществения ред, употреба на наркотични вещества и всякакви прояви на садизъм.


Това връща литературата в 18 век! Литературата е нещо живо томчно защото описва искинските неща, като ги нарича с истинските им имена!!! Това е все едно да накараш художниците да рисуват само маргаритки на фона на безоблачно небе докато в съседната пряка някой друса, а друг му краде колелото!

С това Хулите влизат в една поговорка "Около мен само лайна, аз целия в бяло!", но тя не може да бъде използвана поради същата точка.

Според тази цензура половината ми текстове трябва да бъдат свалени от тук.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 10:48:19 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
С това Хулите влизат в една поговорка "Около мен само лайна, аз целия в бяло!", но тя не може да бъде използвана поради същата точка.


Я да ти задам един въпрос:
Ти като се регистрира, чете ли старите правила? Съгласи ли се с тях? Тази точка я има в правилата на сайта още от неговото създаване.
Май теорията за чукчето-писател е изцяло валидна тук.
Освен това правилата вече са в сила и не подлежат на обсъждане.
Могат да се задават въпроси по тях, но няма да бъдат променяни на този етап.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
plagiato
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 11, 2006
Мнения: 49

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 10:58:39 » Отговори с цитат върни се горе

като я е имало в старите правила що не се спазва???
Като не се спазва що я има???
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
aurora
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 730
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 10:58:57 » Отговори с цитат върни се горе

plagiato написа:
Shocked стига бе!!!!
Цитат:
7 Не се допуска публикуването на текстове, съдържащи неприлични и нецензурни изрази, внушаващи расистка или етническа омраза, както и такива, описващи насилие, груб секс и призоваващи към нарушаване на обществения ред, употреба на наркотични вещества и всякакви прояви на садизъм.


Това връща литературата в 18 век! Литературата е нещо живо томчно защото описва искинските неща, като ги нарича с истинските им имена!!! Това е все едно да накараш художниците да рисуват само маргаритки на фона на безоблачно небе докато в съседната пряка някой друса, а друг му краде колелото!

С това Хулите влизат в една поговорка "Около мен само лайна, аз целия в бяло!", но тя не може да бъде използвана поради същата точка.

Според тази цензура половината ми текстове трябва да бъдат свалени от тук.



Чл. 6 от старите Правила гласи:
6. Няма да се допуска публикуване на произведения и материали, които са неприлични, клеветнически, расистки, заплашителни или оскърбителни, както и такива, описващи и призоваващи към грубо насилие, груб секс, употреба на наркотици и всякакви прояви на садизъм.

Ти, регистрирайки се в сайта, вече си се съгласил с Правилата. Специално точката, която визираш, не е претърпяла съществена промяна.

P.S. Хвърли едно око на Етичния кодекс на българските медии.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
aurora
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 730
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 11:11:02 » Re: М-м-да Отговори с цитат върни се горе

res написа:
Smile
1. Усмивката е първа.
2. Няколко проблема:
а) как ще се дефинира "пълни с правописни грешки"? Smile;
б) как ще се определя степента на "свързаност с произведението" на един коментар?;
в) какво ще се случи с "емотиконите"?
Не е заяждане, разбирате, нали? Smile
Както разбирате огромната работа, която ви предстои, за да се спазят само изискванията, подложени на "просмиване" (което е много различно от "присмиване") в зададените въпроси. Smile
Все едно - поздравявам ви за готовността да поемете отговорност. Smile Smile Smile


Грешки от рода на "немога", "незнам", "омислен", "убожавам" и пр., са недопустими за хора, които са минали трети клас. Не става въпрост за механични грешки при набиране на текст, които коригираме винаги, когато забележим.
Винаги можеш да определиш дали един коментар е свързан с произведението и ти го знаеш, нали?
Емотиконите са определена комбинация от препинателни знаци и ако няма думи в коментара, освен тях, ще бъдат трити. Говорим за коментари, съставени САМО от препинателни знаци и емотикони. Ако няма какво да се каже, по-добре е да се замълчи, отколкото да се "трупа актив" с точки, тирета, запетайки и т.н.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
plagiato
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 11, 2006
Мнения: 49

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 11:11:26 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
7 Не се допуска публикуването на текстове, съдържащи неприлични и нецензурни изрази, внушаващи расистка или етническа омраза, както и такива, описващи насилие, груб секс и призоваващи към нарушаване на обществения ред, употреба на наркотични вещества и всякакви прояви на садизъм.


Цитат:
6. Няма да се допуска публикуване на произведения и материали, които са неприлични, клеветнически, расистки, заплашителни или оскърбителни, както и такива, описващи и призоваващи към грубо насилие, груб секс, употреба на наркотици и всякакви прояви на садизъм.


"описващи насилие" и "призоваващи към насилие" са много различни неща!

и е различно дали текстовете съдържат "неприлични" думички или
като цяло СА обидни!

моите текстове, а и не само моите СЪДЪРЖАТ неценурни изрази, но не СА обидни, СЪДЪРЖАТ наркотици и насилие, но не ПРИЗОВАВАТ към използванито, и прилиганетно им!
Точно затова е трудно да се пишат закони и правила!
Старата точка е много по добре написна
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
res
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2006
Мнения: 156

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 11:32:19 » За aurora Отговори с цитат върни се горе

Отговарям ти без "цитат", за да пестим място. Smile
И двамата знаем, че зададените въпроси имат отговори, които са прости само в началото си. Но целта ми не е да спорим. А - с усмивка и очакване - още веднъж да напомня, че правилата искат двустранна отговорност. И нейното поемане. Затова и завърших с "поздравявам ви". Smile
Но пък, наистина, какво ще се прави с многобройните творби (понякога "в кавички", понякога - наистина такива и то прекрасни), в които не се спазва елементарното правило за разполагане на интервалите преди и след "препинателни знаци"? Smile
Не ми отговаряй (не е заповед, а само свобода). Smile Наистина става въпрос за "двустранна" (и съвсем не "странна") отговорност. Smile Smile Smile
В очакване двете страни да се срещнат точно на това поле - Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
aurora
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 730
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 12:23:27 » Отговори с цитат върни се горе

Точка 4 няма да се прилага в посочените от теб случаи, касаещи запетайките, тяхното местоположение и наличието или отсъствието на прилежащите им интервали. Въпреки, че този проблем отдавна е наболял... Мисля, че има надежда, когато на това се обръща по-често внимание, да дойде момент, когато тези грешки ще изчезнат или ще са рядкост. Все отнякъде трябва да се започне, нали? Smile
Радвам се, че спомена за двустранната отговорност - тя наистина трябва да е такава Smile [/i]
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
res
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2006
Мнения: 156

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 12:37:12 » Отговори с цитат върни се горе

aurora написа:
Точка 4 няма да се прилага в посочените от теб случаи, касаещи запетайките, тяхното местоположение и наличието или отсъствието на прилежащите им интервали. Въпреки, че този проблем отдавна е наболял... Мисля, че има надежда, когато на това се обръща по-често внимание, да дойде момент, когато тези грешки ще изчезнат или ще са рядкост. Все отнякъде трябва да се започне, нали? Smile
Радвам се, че спомена за двустранната отговорност - тя наистина трябва да е такава Smile [/i]


Аз през цялото време говоря за нея (не я "споменавам" Smile - все се надявам, че "снахите" ще се разпознаятSmile). Е, виждайки бурния отклик на темата за "моралното и естетическото" и това, как си бъбрим със Змейчо двамката, не би трябвало да съм оптимист. Ама съм. Smile Какво да се прави - съм! Smile
Лично допълнение: Може би ще ти е интересно да погледнеш последния пост-инг по темата за граматиката. Съвсем сериозно мисля Smile, че проблемът със запетайките не е невинен. Но те разбирам. Smile Smile Smile
Впрочем, не по-малко сериозен е и въпросът със "съзнателно" (и "учено", "творчески" и т.н.) нарушаваните граматически правила. Но това наистина е друга тема. Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Zmei4o
Гост





МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 13:01:33 » Отговори с цитат върни се горе

Res ако толкова те отчайвам по всяко време можеш да спреш да ми отговаряш (а ако смяташ да отговориш на тези думи направи го с бележка, нали не искаме да задръстваме иначе толкова "активните" теми с изкази извън темата).
Сега по темата, при наличие на определен брой грешки и неспазвания на правилата (предполагам предварително фиксиран брой от администраторите) наложително ли е да се bann-ва без предупреждение. Мисълта ми е в тази насока поради факта, че едва ли много хора ще прочетат Важната тема и най- вероятно 70% от грешките ще са несъзнателни.


П.П. Ама хора в раздел "Романи" има 21 теми от 2003г. насам о.О не мислите ли, че ще е по- добре да започне някой да коментира нещо, защото все пак това е целта на форума, а едва след това да се поставят ограничения? (Предвид горепосочото учудване личното ми мнение за "post-ове който не са свързани с темата" е причявка на администраторите, защото не се стига до главоломни отклонения. И за бога ако някой напише два реда различни от темата, но все пак имащи общо с изказа на друг user едва ли е с цел получаване на 1 "ценна" точка...)
glishev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 28, 2004
Мнения: 283
Място: София-Белград-Крешентиум-Застрелци

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 16:03:56 » Re: Нови правила Отговори с цитат върни се горе

aurora написа:
Правила на сайт Хулите...
3. Сайтът не носи отговорност за нарушени авторски права и не взима отношение при възникнали спорове. В случай, че потребителите забележат такова нарушение, са длъжни незабавно да уведомят администраторите.
4. Произведенията на български език задължително трябва да бъдат написани на кирилица. Текстове, пълни с правописни грешки или съдържащи цифри, които заместват букви от българската азбука, няма да бъдат публикувани и ще бъдат връщани на автора чрез лично съобщение.
7. Не се допуска публикуването на текстове, съдържащи неприлични и нецензурни изрази, внушаващи расистка или етническа омраза, както и такива, описващи насилие, груб секс и призоваващи към нарушаване на обществения ред, употреба на наркотични вещества и всякакви прояви на садизъм.
9. Не се допуска публикуването на рекламни текстове и/или промоции на продукти и услуги, включително и политическа агитация. За реклама на страниците на сайта се обърнете към администраторите.
10. На потребители, системно нарушаващи правилата, достъпът ще бъде отнет без предупреждение.


Правилата наистина /и без заяждане!/ са на места неясни.
В т. 3 не е ясно какво ще правят админите като им се съобщи за нарушени авторски права, след като си пише, че сайтът няма да взима отношение по такива въпроси. Сайтът и админите не са ли едно и също нещо?
Т. 4 може да бъде разкритикувана доста злобно от някого, който е написал текст, където "новоговорът" или "методийцата" са си употребени нарочно. Хубаво би било да се направи разграничение между неграмотност и волева употреба на латиница, цифри или графични комбинации от препинателни знаци. Отделно пък стои въпросът, че понякога грамотни хора пишат стихове без препинателни знаци и главни букви. И те трябва да се разграничат ясно от пишещите "обождам" и "убещавам".
В т.7 също има спънка. Ако, примерно, тръгна да превеждам нещо от Чарлс Буковски, сигурно ще попадна на грубо нецензурни моменти. А Буковски не е чалгаджия! Това ще осъди текста ми на непубликуване в Хулите по силата на правилото. Да не говорим, че сатирата и поезията понякога си служат с шокиращи похвати. За жалост е трудно просто да се забрани кичът и с това да се изчерпи тази точка.
Т.9 е системно нарушавана. В Хулите си има и пропаганда, и реклама. Не е трудно да се намерят малки обяви и отявлено политически текстове. Като навремето mmm ми беше казал изрично, че за политика в сайта и дума не бива да става. Не знам обаче как ще се стигне дотам.
По т. 10 просто не е ясно какво значи "системно нарушаващи". Два пъти предупредени от модератор и продължаващи да безчинстват ли?

Но е хубаво да има правила. Разбира се, има и друг вариант. Точка единствена: публикуват се любимите текстове на Глишев и толкова.

_________________
Heart shall be bolder, harder the purpose,
prouder the spirit as our power dwindles.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя AIM адрес Yahoo куриер MSN куриер
Zmei4o
Гост





МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 19:11:44 » Отговори с цитат върни се горе

Глас народен - глас божий.
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Сеп 2006 20:05:36 » Re: Нови правила Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
Но е хубаво да има правила. Разбира се, има и друг вариант. Точка единствена: публикуват се любимите текстове на Глишев и толкова.

Ами да! Щом на други сайтове има цели форуми за дадена личност, защо да няма и тук?! И то не само за любимите произведения на Глишев, но и за неговите мировоззрения, светоперцепции и космоконцепции. Аз съм за "Глишевите"! Само Глишев, долу Словения! Very Happy

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com