Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 484
ХуЛитери: 2
Всичко: 486

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Арт Маркони на 7 години
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 09 Юни 2017 15:10:11 » Арт Маркони на 7 години Отговори с цитат върни се горе

Човек, дори добре да живее остарява. С изкуството обаче не е така. Колкото повече време минава, по-се котира на пазара. Мисля, че от позицията на 7-те отминали години има с какво да се гордея, има към какво да се връщам с умиление и най-вече - имам толкова много приятели. Вчера по повод предстоящия празник се поразшетах. Докосвах книгите ви, препрочитах си послания...Прелест! Ще бъда щастлива да ви прегърна в четвъртък. Е, разбира се ще има и шампанско, от онова - любимото, с дъх на ягоди. И торта! И ще почерпя разбира се! И ще ви чакам!

АЛЕРИЯ „АРТ МАРКОНИ“

ОТБЕЛЯЗВА СЕДМИ РОЖДЕН ДЕН

със сборна изложба живопис и пластика

„МАРКОНИ И ПРИЯТЕЛИ”

С участието

Ангел Атанасов/Ачо/, Антон Антонов, Валентин Балев, Васил Петров, Васил Карадимов, Димитър Манолов,Димитър Михайлов, Евстати Маринов,Емилия Бояджиева, Ивайло Евстатиев, Иван Додов, Илия Касабов, Илиян Пеев, Камен Кисимов, Киро Янев, Клементина Манчева, Любен Пашкулски,Мая Рад, Милко Матеев,
Маргарита Войнова, Огнян Георгиев, Олга Матвеева, Петър Андреев, Петя Димова, Ренета Павлова,Румен Желев, Румен Михайлов, Светлин Ненов, Севда Драгнева, Сейфетин Шекеров, Стефан Хаджи-Николов и Татяна Полихронова

15.06 / четвъртък / - 18.30 часа

Седем секунди – това е времето, за което мозъкът възприема даден зрителен образ, неговите главни особености и определя своето отношение. Може би седем години са времето, за което една галерия успява да наложи своя визия, свой стил на работа и отношение към нея...Надявам се. За тези седем години преживях и преодолях много страхове, възторзи, попадения, разочарования...Емоционалната палитра е шарена, такава и трябва да бъде. Не виждам бъдещето в розово при липсата на адекватно отношение на държава и общински институции към изкуството. Но имам хъс и желание за работа и знам, че заедно с приятелите – художници, поети, писатели, музиканти и ценители ще продължаваме да съхраняваме духовното. Някои определят като изкуство умението да продаваш изкуство, други смятат, че е бизнес. Склонна съм да приема и едното, и другото, но за мен е МИСИЯ, на която доброволно и с любов съм посветила време и енергия.

Благодаря на Бог за този шанс, на Жоро, че ме подкрепя всеотдайно и сме превърнали галерията в наш втори дом, на творците, които ми повярваха и заедно с мен приеха предизвикателството „Арт Маркони“, на ценителите, без които трудът ни няма да е възмезден.

Преди три години, когато приех почетния знак и лента от кмета на града г-н Портних, споделих, че всички, които работим за каузата на духовното, сме скачени съдове. И ако големите културни институти повдигат нивото осезателно, ние, малките естетически убежища, допринасяме за качеството на това ниво, добавяме му плътност и аромат.

И този път ще пренесем празника и на тихата уличка "Охрид" с изложба на открито - плакати от най-хитовите ни събития под наслов "Created by Denitsa Georgieva" и както напоследък стана традиция - аржентинско танго! Е, разбира се шампанско и торта!
Ваня Маркова

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 09 Юни 2017 15:25:13 » Честит рожден ден на АРТ"Маркони"! Отговори с цитат върни се горе

Честит рожден ден!
Здраве, мир и благоденствие за АРТ "Маркони"!
Бъдете!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Hulia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 21, 2007
Мнения: 476

МнениеВъведено на: 09 Юни 2017 16:35:25 » Отговори с цитат върни се горе

Честита годишнина, прекрасен повод за Изложба с толкова много и толкова талантливи творци! Smile
* * *
П.П. И едно въпросче ми се яви, Ваня: първото ми посещение на твоя галерия беше през 2008 г., юли месец - защо празнуваш 7, а не повече години?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Kanegan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 16, 2011
Мнения: 49

МнениеВъведено на: 09 Юни 2017 16:43:45 » За празника от мен честито!!! Отговори с цитат върни се горе

Здраве на теб Ваня, много творчески вълнения на художниците и нестихващ поток от посетители...Да ти сладни живота от работата, да си възвисена от творбите и попътен вятър на много, много идеи!
[/b]

_________________
Търсачът продължава да търси Истината, без да се интересува в нито един миг дали ще стане посветен.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 10 Юни 2017 21:24:18 » Отговори с цитат върни се горе

Честито на ГАЛЕРИЯ „АРТ МАРКОНИ“! На многая лета! Това място е едно островче на положителната енергия.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
_katerina_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2009
Мнения: 509
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Юни 2017 18:43:02 » Бъдете честити! Отговори с цитат върни се горе

Още много хубави събития да минат през уютната галерия Маркони!

_________________
skype kati_35
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 12 Юни 2017 12:03:34 » Отговори с цитат върни се горе

Честит празник!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 13 Юни 2017 14:38:48 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Честити да сте и да пребъдете!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 13 Юни 2017 17:25:15 » Отговори с цитат върни се горе

Ванюшка, едно е сигурно - вече и буквално, няма кой да ви упрекне, че ви липсват "първите седем години". Smile
А колкото до иносказателното - това могат да го сторят само тези, които едва са ги "избутали"... тия пустопразни, 7 бабанки! Wink

ЧРД... Радвайте се!

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 14 Юни 2017 14:51:57 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Бъдете)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 15 Юни 2017 11:26:40 » Ех... кога отлетяха цели 7 години... Отговори с цитат върни се горе

Без ХуЛите и без АртМаркони - и мен май нямаше да ме има... в поезията!

Така че:

Ч Р Д , Ваня!

Благословено да е делото ти на будител-просветител!!!

...и да пребъде во веки веков,

АМИН!!!

Бой..
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 15 Юни 2017 19:31:19 » Отговори с цитат върни се горе

Честити бъдете, Ваня, и да процъфтява благородното ви дело @--;--
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 15 Юни 2017 20:08:02 » Честит празник!!! Отговори с цитат върни се горе

Честит празник на двете рожденички, галерията и нейната прекрасна стопанка!!! Smile Smile Smile
За мен, няма друго мяста на света, където мирисът на терпентин и поетичният дух да са в такава симбиоза! Галерията е най-най-най гостоприемното място, което познавам във Варна, а стопанката й - най-отзивчивия, мил, отдаден на изкуството и на приятелите си човек!
Честити да сте! Честит да е Жоро, най-вярната опора на галерията и най-вярната и обична половинка на стопанката й! Smile Smile Smile
Наздраве!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com