Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 874
ХуЛитери: 5
Всичко: 879

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: mariq-desislava
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Какво мислите за тази кампания?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 24 Май 2017 18:27:41 » Наблюдение Отговори с цитат върни се горе

Опошляването е повсеместно! Във Великобритания рапират Щекспир, защото е скучен на младите хора!

https://www.youtube.com/watch?v=2FmvH5hTBnA

Допускам , че идеята за шльокавицата идва отвън - дали е единствено адаптирана, или е дори финансирана - времето ще покаже!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 25 Май 2017 07:38:46 » Отговори с цитат върни се горе

Иренка, знаеш ли, сякаш рапиран Шекспир е нещо да речем модернистично, но не светотатско. Запазен е оригиналният език и трансформацията в рап наистина може да накара някой и друг млад човек да се опита да разбере.
Тук нещата са различни. В часовете по английски, които ние с теб водим, когато се пише какъвто и да е вид съчинение се определя target reader. Кой, ако си разбрала е target reader на издателството при печатането на тази подигравка?! Не сме ние, четящите и пишещите хора, защото ние не ползваме тази азбука и се опитваме по всякакъв начин да накараме и младите хора да не го правят. Онази част от обществото, която не чете и ползва шльокавица, на нея й е през оная работа и Вазов и "Под игото" и как били написани. Тогава, за кого е предназначено изданието, кого убеждават в какво???!!!Щели да предизвикат дискусия! Ама кой с кого да дискутира, като всички сме от едната страна!?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 25 Май 2017 09:36:51 » Отговори с цитат върни се горе

Живе, в този случай става въпрос, повече за слава, отколкото за пари.

За семейство Нарциси това е безценно! Само дето не знаят, какво да правят с нея и какво следва нататък. Самоувереността и самонадеяността дотолкова ги е сугестирала, че не мога да открия подобаваща словесна форма, в която да ги побера. Подобни индивиди са убедени, че като препикаят един бор, освен кората, и смолата му ще замирише на урина...
а гората ще им ръкопляска! Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 25 Май 2017 09:52:48 » Отговори с цитат върни се горе

Дарче, лошото е, че наистина ръкопляска! Поне храсталаците, които се мислят за дървета! Видях поста ти във фейса в отговор на РК, но не съм сигурна, че тия малки нарцисови израстъчета ще те разберат!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 25 Май 2017 11:01:28 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Хах, Даро, замисли ме с това препикаване...Wink
Всяко нещо изисква поддръжка, включително и славата, а тяхната си имаше конкретна визия на пазители.
Директно ме отказа от всякакви публични реакции. Прав си.
Всичко, което изсипем в социалните мрежи по темата, само ще добави енергия, отношение и внимание към кампанията им. В нета и медиите всяко чудо е за три дни по правило, но тук има и друг момент.
Ако бяха препикали някой бор в гората, вятърът би го издухал за три дни, но те си препикаха трапезата и много от обичайните им гости са погнусени, та не знам колко ще им е файдата от софрата...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
somebody
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 15, 2004
Мнения: 58
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Май 2017 14:13:28 » Отговори с цитат върни се горе

Отвратително! Дори не искам да виждам тази пошлост, камо ли да я държа в ръцете си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 25 Май 2017 16:38:30 » Отговори с цитат върни се горе

Живе, важното е, че ти си ме разбрала. За неразбраните-неразбрали, нямам време, пространство и енергия - за тях не тъгувам, нищо не ми тежи, защото не си чакам медала!
Нека да ги оставим, спокойно да си преброят дивидентите.
Те имат тактически указания, да не влизат в полемики.
"Шамарът", който ни изплющяха, е достатъчен са самодоволното им опиянение. Wink
В паралелната действителност се прокарва една фина за сега нишка, от университетски преподаватели, които смятат Кирилицата за ИЗЛИШНА!
...

А сега... отивам да се насладя на нещо смислено и умно от Олга Николова и Рада Барутска. Smile

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 26 Май 2017 09:05:47 » Отговори с цитат върни се горе

"Навремето, когато нашият високоуважаван колега от сайта с название на елементите от азбуката, с "болка на сърцето" оповести по всички канали за комуникация за гибелта на любимия ни сайт, трафикът ни скочи тройно и броячите ни побесняха... "

Да, Ванка, само че ние не подскочихме от самоблюбеност, а се обединихме с добра воля и вътрешноприсъщо на Сайта благородство!
И показахме нагледно, как в пазарни услови е възможно да съществуват оазиси на духовността, зависещи единствено от доброволността на собствениците и потребителите. Много ясно, че това без пари не става, но по-важното е, как се събират, и за какво служат.
Ние го направихме заради това:

Сайтът ХуЛите, да продължи да бъде безплатен за потребителите... а не заради винарките на илюзиите, заоблачили се над "безплатния обяд"!

"С интерес проследих интервюто на Божана Апостолова.
Беше адски подготвена. Беше превъзбудена от успеха, но не изръси нито една глупост.
И изпитах противоречиви чувства...
Като един от създателите на това място ми беше мъчно.
Като човек, който освен с идеални цели се (е) занимава(л) и с бизнес - бях възхитен."

Недей да си "поръсваш глава с пепел", защото този сайт е Именно, реакция на злокачествените финансови отношения, който сте имали преди. Издаването на книги е бизнес - той често довежда до превъзбуда. Поддържането на виртуален портал за обмен, споделяне и съхраняване на творчество е... любов.
За тази дейност не може да ВИ се наплати, докато са живи душевните ни банки.
Това не го ли осъзнаваш? Не, не ми се вярва! Smile

ХуЛите е изключителен пример за осъщностена идейна и морална стойност, в противовес на бруталната стопанска инициативност.
И не е 1-2 години, а цели 14.

/чудя се, културолозите и филологическите "веди", какво още ДРЕМЯТ, а не се захващат с изследването на този уникален за Културата ни факт/

Светли и добри дни!

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 26 Май 2017 16:05:23 » Отговори с цитат върни се горе

Наистина е "кирливица", като едно от имената на тази маймунска писменост. За мен е подигравка с един от най-известните български романи и ми е грозно, непочтено и неоправдано, въпреки уж благородните намерения на издателите. Аз на тяхно място не бих експериментирала, при това с класиката ни. А изборът окипазената книга да излезе точно на 24 май е като бомба за съзнанието ми - превръща на парчета очакванията ми за утрешния грамотен българин и неговата ценностна система.
Срамувам се... Embarassed
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 26 Май 2017 16:30:45 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Напълно споделям мнението на Даро!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com