Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 436
ХуЛитери: 5
Всичко: 441

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: Teoman
:: malovo3
:: LeoBedrosian
:: Icy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Мъфиниада
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
80%
 80%  [ 8 ]
4
10%
 10%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
10%
 10%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 10


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 11 Мар 2017 14:07:32 » Мъфиниада Отговори с цитат върни се горе

Снощи щерката най-невинно съобщи, че е решила да прави палачинки за закуска и дори е поканила приятели за партито. Трябва да вметна, че кулинарните избухвания на щерката, макар и да раждат понякога гастрономически чудеса, обикновено оставят апокалиптично количество мръсни съдове, затова не ме кефят много. Пък и малко се разсеях, защото всички знаем, че щерката спи до обяд и палачинковите планове не издържат и първия порив на източния вятър.
И точно затова, тази заран си направих филийка с масло и сирене и с чаша чай седнах да чета едни парадоксални мисли на на един психиатър за това, дали съществуваме. И, че ако ние не съществуваме, то и твърдението, че не съществуваме, не съществува, тоест – съществуваме. Или поне това разбрах, когато съществуващата щерка ме извика – тя седеше в леглото, умопомра чително рано в 10 часа, четеше от лаптопа рецепти и ми заяви безапелацинно:
- Палачинкит е са твърде старомодни, а аз се колебая между мъфини с овесени ядки и такива с какао. Имаме ли овесени ядки?
- Разбира се, че нямаме – кой нормален човек яде овесени ядки?
- Купи, моля те – а също и масло, мляко, яйца, брашно, олио, бакпулвер, овесени и орехови ядки.
Разбира се, че купих, но забравих ореховите ядки – ах, бедна аз – ами тя мъфиновата рецепта се градяла и опирала на тези орехи! За да изкупя вината си, ми дадоха да режа кошнички за мъфините от хартия за печене. Ами кой да ти каже, че с ножичка за нокти не можеш да направиш бог знае какво – коварната хартия се огъва и се хитри, както си знае. Поисках да я направя вълнообразна, а тя ме плясваше закачливо и се нагъваше на руло. Щерката разтопяваше масло или карамелизираше нещо - не зная, откъм печката долитаха странни шумове и миризми.
- А имаме ли сито – трябва да пресея брашното? – долетя въпрос откъм барплота.
/ да бе, след малко и точилка ще поискаш – какви са тези измъчени рецепти от нета, ми то брашното си е пресято в опаковката, а и как пък няма да сеем брашно – всичко ще побелее, ела го чисти/
- Дали да не го пресея през цедката? – заразсъждава креативно щерката.
- Неееееее! – успях да вложа целия си ужас аз.
- А ти побързай с кошничките, че трябва да намачкаш бананите и да счупиш орехи.
Хм, ами ние и орехотрошачка нямаме, а който е чупил орехи с чук знае какво мазало настава и как почти не можеш да изчегърташ нещо като орехова ядка. Пък и откъде накъде за щерката само творческите задачи, а аз като някой шерп да бъхтам орехи на поразия. Затова с удвоено усърдие започнах да изрязвам вълнообразно и както дойде мъфиновите кошнички.
И точно тогава на вратата се позвъни – приятелите за палачинковто парти направо наводниха къщата, но моята надежда, че всеки ще получи някаква задача, например да троши орехи, се изпари като мартенски сняг. Оказа се, че щерката трябва да им поднесе кафе и чай и да обсъдят някакви жизнено важни въпроси като този къде ще ходят вечерта.
- Мам, ето ти лаптопа – чети рецептата и довърши, моля те. А, и сложи във всеки мъфин шоколад.
Ей този шоколад ме изкара от обувките – аз си го пазех да си го хапвам, докато чета книжка следобяд, а сега – сложи го в мъфините – ще им се ...златните мъфини!
Но нали съм най-добрата майка на света, довърших въпросните произведения – направо не ми се искаше да сипвам сместа в тези крaсиво, ръчно изработени от мен, кошнички, но нямаше как. Те взеха, че станаха. И тайфата ги омете за нула време – топли, топли. Дори не успях да ги опитам. Ама нищо – нали ги снимах!
Сега ще постна снимката във Фейса и ще се похваля каква мъфино-правачка съм. Ами не е лъжа, ама ако искате рецептата – чакайте, май затворих лаптопа – хахаха!

*Заглавието е изобретение на автора и би трябвало да означава олимпиада по ядене на мъфини, но би могло да означава и други неща – разбира се!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 01, 2006
Мнения: 21
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 11 Мар 2017 16:52:01 » Отговори с цитат върни се горе

До болка познато... И благодаря за споделеното, щото до сега си мислех, че само на мен ми се случва.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 11 Мар 2017 23:35:49 » за плюскането Отговори с цитат върни се горе

Чупи малко или дай рецептата... а аз ще те черпя една старомодна бира с кренвирши и дижонска горчица...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 12 Мар 2017 03:34:51 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Ей , веднага ги надушвам сладкишите! Smile Много уютничко тук...Smile И в духа на разказа, мамо...щом си усъвършенствала мъфинотехниката, дойдеш ли на награждаване във Варна,едно ансамбълче от минимъфини за другарите от сърце..Smile Има готови мини кошнички хартиени, да не се мъчиш в изрезване, а де акцентираш на...парченцата шоколад, например..Smile
Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 12 Мар 2017 23:04:20 » Отговори с цитат върни се горе

Мъфиниотския опит бих споделила, някой ден сред компания мила Very Happy Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 13 Мар 2017 01:41:04 » Отговори с цитат върни се горе

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 26 Мар 2017 15:27:45 » Отговори с цитат върни се горе

Smile и мен това ме чака след някоя друга година. От сега ще си приготвя рецептите
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com