Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 906
ХуЛитери: 0
Всичко: 906

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Сетиво за полет
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
14%
 14%  [ 1 ]
4
42%
 42%  [ 3 ]
3
28%
 28%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
14%
 14%  [ 1 ]
Всичко гласували : 7


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 08 Май 2012 19:56:36 » Сетиво за полет Отговори с цитат върни се горе

- Абе, вие нормални ли сте?! Съвсем ли ви се откачиха главите от толкова скачания...
- Ама шефе, той има едни странни сертификати, дето не сме ги и чували даже. Обаждахме се в Министерството на вътрешните работи и Министерството на здравеопазването, да ги питаме какви са тези документи и се оказа, че са валидни и няма как да не се признават, независимо, че е абсолютен прецедент.
- Стига глупости бе, какви документи... При никакви обстоятелства, докато това по някакъв начин зависи от мен, няма да допусна сляп човек да скача с парашут. Още по-малко - с моите екипи и оборудване. Аз такава отговорност не мога да поема.
- Шефе той е и с готова декларация, сещаш се каква. Даже не е нещо там по техните брайлови не знам кво, а съвсем нормална ръкописна декларация, грамотна и подредена, написана и подписана лично от него.
- Е, какво, той да не е ослепял днес сутринта?
- Абе, шефе, няма да повярваш, ама понеже и ние нещо се усъмнихме - той поиска лист хартия и химикал и пред нас написа: "Лично съм написал декларацията!". Със същия почерк.
- Вие за мезе ли ме вземате бе?! Или тоя ни е взел всички за мезе, сигурно нищо му няма.
- Ама то, не само, че има свидетелство от ТЕЛК, ами си е ясно, че не вижда. Шефе той не си отваря очите дори. Написа онова на листа със затворени очи.
- Мишо, ще те дрънна в киферицата вече. Не ме занимавай с вашите измишльотини.
- Що не дойдеш да се разбереш с него бе, шефе?! Отвънка, на масите е, самичък.
- Я да го видя бе. Какво има на масите... Този ли, с оранжевата риза? Я, чакай, ей сега ще го изпратя аз...
Добър ден! Аз съм председателя на клуба. Разбрах, че сте искали да се запишете за следващия курс.
- Да. Добър ден! Предполагам и повече неща сте разбрали, но можете да разгледате цялата папка, която ви нося, за да видите, че въпреки особеното ми физиологично състояние, ми е позволено да се ползвам от всички възможности на зрящите. Ето, ей този автомобил е мой и го управлявам аз.
- Господине, нека бъдем сериозни! Хартията няма какво да ми покаже. Не знам къде са придружителите ви, но за сляп човек е опасно и обикновеното придвижване. Нито ние имаме възможност да ви обръщаме толкова специално внимание, нито...
- Вижте... Съжалявам, че ви прекъсвам! Не ми е фикс идея. Имах конкретен повод и просто го последвах. Щом не ме приемате, няма смисъл да се натискам за каквото и да е. Но мога да ви кажа, че аз дори вече съм скачал с парашут и е било по необходимост. Беше в условията на всеобща паника и не е имало кой да ми обръща "специално внимание". Сигурен съм, че не бихте си представили как е възможно например да се приземя... При мен е по-лесно да разбера нещо подобно, понеже самата природа ме е лишила в голяма степен от представите. За сметка на това, именно тази лишеност ми е предоставила условията - да се усещам по-свързан с нещата, без да ни разделят схващанията ми за тях. Вие стоите уверено на краката си, върху тези зелени шестоъгълни плочки.
- Ама как...
- Но аз стоя по-уверено, защото съм стъпил и на двусантиметровия слой пясък под тях, като точно под мен има и мравуняче, а на около метър отдолу се преплитат разклонения от корените на онзи дъб, вляво от вас.
- Ама... дори очите ви са затворени... как...
- Не е важно дали клепачите са отпуснати, ако е стегнато сърцето. Не е важно дали очите са затворени, ако е отворено сърцето. На мен всичко наоколо ми говори, но не защото съм специален. То си се споделя по принцип, постоянно. Аз просто слушам.
- Ддда, но... Но скачането с такова... парашут...
- Мислих, че за вас поне би било повече. Защо говорите за скачане?! За парашут?! Не съществува ли единствено състоянието на полет? Състоянието на полет... И евентуално, нашите различни пътища, към доближаването му. И макар състоянието да не е нещо, което би могло да се прибави отвън, нашите действия, свързани с фактическото физическо спускане, би следвало по-скоро да са като символи, като ритуал, с който засвидетелстваме почитанието си към самото състояние, към полета. Не сте ли съгласен?
- Боже... Когато бях млад, още като започвах, го приемах точно така. Благоговеех пред самото спускане, което за мен бе като въздигане. И всяко едно детайлче от подготовката извайвах с такова внимание, сякаш бях вътрешно съединен с него. Сега си спомних. Толкова много ли съм изгубил...
- О, не. Ето, че не си изгубил. Само трябваше да съблечеш наплъстяванията. И пак ще летиш.
- Да. Ще летим!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 09 Май 2012 12:28:21 » Отговори с цитат върни се горе

Дано да полети! Малко казано за самото състояние на полета, но много точно, щом и незрящият вижда така нещата, няма начин да не полети. Успех!
lordly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2011
Мнения: 32
Място: България, Бургас

МнениеВъведено на: 09 Май 2012 16:23:22 » Отговори с цитат върни се горе

Exclamation Добре поднесена позитивна идея! Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com